detector.media
25.02.2004 13:00
Генпрокуратура не просунулася у розслідуванні справи журналістів, зачинених у Кабміні
Генеральна прокуратура України ніяк не просунулася у розслідуванні обставин перешкоджання професійній діяльності журналістів, які були зачинені 17 вересня минулого року в одному з приміщень Кабінету міністрів України. Такий висновок можна зробити з результатів зустрічі у Генпрокуратурі представників Київської незалежної медіа-профспілки Данила Яневського та Сергія Гузя зі старшим прокурором Олександром Чуваєвим.

- Фактично наша розмова почалася з чистого аркушу. Таке враження, що в прокуратурі не опитали за 5 місяців жодного свідка з числа журналістів чи охорони Кабміну. Турбує те, що прокурори змінюються, а справа не просувається, - повідомив голова КНМП Сергій Гузь. – Ми пояснили, що профспілка не дасть відправити цю справу до архіву, доки винні посадові особи не будуть притягнені до відповідальності. Сподіваємося, що новий прокурор, якому доручена ця справа, все ж таки розслідує всі обставини, зазначені в заяві медіа-профспілки.

23 вересня 2003 року КНМП направила на ім’я колишнього Генпрокурора Святослава Піскуна заяву про порушення професійних прав журналістів працівниками КМУ. Нагадаємо, що інцидент стався 17 вересня під час засідання КМУ. Журналістів, які висвітлювали цей захід, зачинили у прес-центрі КМУ. Внаслідок цих дій працівники ЗМІ не змогли вчасно отримати та донести до громадськості суспільно важливу інформацію, пов’язану з приєднанням України до договору про Єдиний економічний простір.

Аналогічна заява до Генпрокуратури України була надіслана і Академією української преси. До цієї організації надійшла відповідь, що заяву передано на розгляд... до Кабінету міністрів України.

16 січня 2004 профспілка була змушена звернутися до нового Генпрокурора Геннадія Васильєва зі скаргою на тяганину у розгляді заяви КНМП працівниками самої прокуратури.

Майже через два тижні, 28 січня 2004 року, з ГПУ надійшов лист, що скарга на діяльність працівників ГПУ надіслана до прокуратури Києва, а попередня заява на дії працівників Кабміну надіслана на розгляд... знову до Кабінету міністрів України.

Найближчими днями представники КНМП планують з’ясувати, як у прокуратурі Києва розглядається скарга вже на дії працівників Генпрокуратури. Якщо Генпрокуратура і надалі не вживатиме активних дій щодо відновлення порушених прав журналістів, КНМП має намір звернутися до суду.

profspilka.org.ua

Читайте також:

Микола Томенко: Уряд знайшов "стрілочника", винного у блокуванні журналістів під час обговорення питання про ЄЕП

Комісія з журналістської етики стурбована продовженням тиску на загальнонаціональні та регіональні засоби масової інформації з боку органів влади.

Прес-служба уряду вважає безпідставними твердження журналістів про перешкоджання у висвітленні засідання уряду 17 вересня

Журналістів у Кабміні ніхто не замикав

Чиновники Кабміну замкнули журналістів у залі прес-центру
detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY