detector.media
13.08.2020 11:24
У Білорусі масово звільняються ведучі державних ЗМІ
У Білорусі масово звільняються ведучі державних ЗМІ
Колишній ведучий ОНТ Дмитро Кохно також закликав звільнитися колег, які «не можуть нормально спати ночами».

У Білорусі через насильство щодо протестувальників з боку влади і силовиків звільнилося 10 ведучих і журналістів державних телеканалів та радіо: «Білорусь 1», СТВ (Столичне телебачення), ОНТ (Загальнонаціональне телебачення) та Першого каналу білоруського радіо. Про це пише Tut.by.

За останні декілька днів про звільнення повідомили:

Про звільнення Сергія Казловіча і Тетяни Бородкіної стало відомо напередодні.

«Складно говорити "доброго ранку", якщо по факту воно не сильно добре. Раніше я завжди тримав нейтралітет, тому що був упевнений: коли ситуація не дуже, має бути людина-позитив, яка підтримує всіх своєю посмішкою. Але зараз розумію, що мої посмішки з телевізора, напевно, вже не потрібні. Це посмішка швидше блюзнірська, у нинішній ситуації в країні вона більше не надихає глядачів», – сказав Андрій Макайонок.

Ольга Бельмач прямо вказала, що причиною її звільнення є ситуація в Білорусі: «У моїй країні відбувається повний п ***ць! Це я вам як експерт з етикету говорю. Білоруси, тримайтеся, ви заслуговуєте бути щасливими і живими. Силовики, зупиніться».

Крім того, шоумен, блогер і колишній ведучий ОНТ Дмитро Кохно, якого звільнили в липні після емоційного посту про затримання біля магазину Symbal.by, закликав звільнитися колег, які «не можуть нормально спати ночами».

Телеканали «Беларусь 1» і «Беларусь 24» належать Національній державній телерадіокомпанії Республіки Білорусь (Белтелерадіокомпанії), СТВ належить ЗАТ «Столичне телебачення», серед акціонерів якого - Міністерство інформації, Мінський виконком, компанія «Космос ТВ» і Мінський облвиконком. Президент Олександр Лукашенко особисто призначав керівника Белетелерадіокомпанії та погоджував призначення керівника СТВ.

Нагадаємо, 9 серпня в Білорусі відбулися вибори президента. Лукашенко «зняв» з передвиборчих перегонів трьох потенційно сильних опонентів - блогера Сергія Тіхановського, ексбанкіра Віктора Бабарика та дипломата Валерія Цепкала. Проти перших двох порушили кримінальні справи, вони знаходяться під арештом, третій виїхав з країни, побоюючись кримінального переслідування. Штаби трьох опозиціонерів, яким не вдалося зареєструватися кандидатами у президенти, об'єдналися та просували кандидатуру дружини блогера Тіхановського – Світлани. 

Упродовж голосування журналісти фіксували: проблеми з інтернетом, військову техніку на вулицях та багатокілометрові черги виборців, детальніше читайте тут.  Крім того, з 9 серпня в Білорусі фіксують проблеми з роботою соціальних мереж і менеджерів, а також перебої в роботі мобільного та кабельного інтернету в операторів ByFly, MTS, Life, «Космос ТВ». 9 серпня також не працювали сайти багатьох великих медіа країни: державної агенції «БелТА», «Наша нива», «Онлайнер», «Белорусский партизан», незалежний портал TUT.by.

У компанії «Белтелеком» заявили, що проблеми зі зв’язком з’явились нібито про «перевантаження каналів через зарубіжний трафік».Чинний президент Білорусі Олександр Лукашенко говорить, що в день виборів інтернет в країні відключали нібито з-за кордону, щоб «викликати невдоволення в населення». 12 серпня доступ до соціальних мереж, месенджерів, пошукових систем, місцевих та іноземних видань частково відновили

Прихильники Світлани Тіхановської, після оголошення результатів Національного екзит-полу, вийшли на мітинги в різних містах Білорусі. Громадяни вимагають від чинного президента Олександра Лукашенка провести чесні вибори без фальсифікацій та відпустити всіх політв'язнів. На розгін протестів направлені військові, міліція та спецтехніка, протестувальників масово затримують, б'ють ногами та дубинками, кидають у них світлошумові гранати, стріляють гумовими кулями. Відомо щонайменше про одного загиблого (офіційно), також кілька сотень отримали поранення.

Згідно з результатами Національного екзит-полу станом на ранок 10 серпня, Олександр Лукашенко набрав 80.23% голосів, Світлана Тіхановська – 9.9%. Натомість, за даними незалежного екзит-полу станом на 20:30 9 серпня, на виборах президента Білорусі пані Тіхановська набирає 72,1%, Олександр Лукашенко – 13,7%.

Фото: Віра Каретнікова / Іnstagram

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY