detector.media
27.07.2020 11:50
Понад 80% журналістів вважають, що в ЗМІ недостатньо матеріалів про науку та медицину – ІМІ
Понад 80% журналістів вважають, що в ЗМІ недостатньо матеріалів про науку та медицину – ІМІ
Системно готують матеріали на ці теми лише 6% журналістів-респондентів.

82% журналістів вважають, що в українських ЗМІ недостатньо матеріалів на наукову та медичну тематику. Про це свідчать результати анонімного опитування медійників, що провів Інститут масової інформації разом з Inscience 1–13 липня 2020 року.

Основними джерелами інформації при підготовці матеріалів про науку, медицину та здоров’я опитані журналісти назвали коментарі медиків, науковців та експертів (80%), офіційні джерела (63%) і дані громадських організацій (56%).

«Серед основних складнощів, які заважають писати на наукові та медичні теми, журналісти вказали закритість лікарів та наукових працівників до співпраці з медіа, відмову давати коментар, малу кількість українських джерел інформації про дослідження та складність термінології», – йдеться в повідомленні.

Водночас 23% опитаних журналістів розповіли, що мають власний пул українських вчених та медиків доказової медицини, до яких вони можуть звернутися за коментарем. Натомість 43% медійників повідомили, що при написанні матеріалів на ці теми консультуються зі своїми знайомими, які працюють лікарями чи науковцями.

Крім того, 17% опитаних журналістів вказали коментарі політиків як одне з основних джерел інформації при підготовці матеріалів про науку, медицину та здоров'я.

Дослідження проводилося методом анонімного онлайн-опитування за інтерактивною структурованою анкетою, посилання на яку надсилали потенційним респондентам. Усього було отримано 100 відповідей від медійників. 81% – опитані з усіх регіонів України, 19% з міста Києва. 69 % жінок та 31% чоловіків. Дослідження проводилося протягом 1–13 липня 2020 року. Помилка репрезентативності: не більше за 3%. Сума відповідей не дорівнює 100%, адже респонденти могли обрати кілька відповідей

Дослідження стало результатом партнерства між ГО «Інститут масової інформації» та ГО Insciencе, в рамках проєкту «Науковий метод», що  здійснюється громадською організацією Inscience за підтримки Міжнародного Фонду «Відродження» та Європейського Союзу в рамках гуманітарної ініціативи «Людяність і взаємодопомога».

Окрім того, проведення цього дослідження стало можливим завдяки підтримці американського народу, що була надана через проєкт USAID «Медійна програма в Україн»”, який виконується міжнародною організацією Internews Network. Зміст матеріалів є виключно відповідальністю ГО «Інститут масової інформації» та необов’язково відбиває думку USAID, уряду США та Internews Network. Повний звіт читайте за посиланням.

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY