detector.media
Іра Рябоштан
«Детектор медіа»
02.07.2020 15:45
Апеляційний суд Києва пояснив, як пускає журналістів на засідання під час карантину (ДОКУМЕНТИ)
Апеляційний суд Києва пояснив, як пускає журналістів на засідання під час карантину (ДОКУМЕНТИ)
Суд обмежив доступ ЗМІ та вільних слухачів на засідання через загрозу поширення коронавірусної хвороби.

Щоб потрапити на засідання Київського апеляційного суду журналісти попередньо мають подати клопотанням, яке розгляне колегія суддів (у провадженні якої перебуває справа) та вирішить, чи допускати їх на засідання. Про це Апеляційний суд Києва повідомив «Детектору медіа» у відповідь на запит.

Водночас у суді запевняють, що запровадили альтернативні засоби комунікації. «Дотримання конституційного принципу гласності судового процесу встановило необхідність пошуку нових форм і шляхів для доступу громадян до публічної інформації про роботу суду в умовах карантину», – йдеться в повідомленні.

Пресслужба суду каже, що перейшла на посилений режим роботи:

Суд обмежив доступ журналістів та вільних слухачів на засідання через загрозу поширення коронавірусної хвороби. Особливий режим встановили наказами від 17 березня та 23 червня. Вони передбачають, що на засідання допускають лише учасників справи, суддів, працівників апарату суду та технічний персонал.

Нагадаємо, 23 червня 2020 року засновниця порталу «Судовий репортер» Ірина Салій повідомила, що Київський апеляційний суд обмежив допуск журналістів та вільних слухачів на судові засідання через «карантинні обмеження». Пресслужба Київського апеляційного суду підтвердила, що журналістів через «карантинні обмеження», згідно з наказом голови суду від 17 березня, не пускають на засідання, на них присутні лише учасники слухань. Водночас у суді додали, що в резонансних справах діють певні виключення – проводять онлайн-трансляції та допускають журналістів.

Медіаюрист Інститут масової інформації Алі Сафаров сказав, що недопуск журналістів на засідання порушує вимоги статті про перешкоджання, проте в умовах карантину – необхідно зважати, як це виписано в документі. За його словами, якщо в документі не зазначено, що суд вважає резонансними справами – тоді це не відповідає вимогам законодавства України. У наказах, які суд надав «Детектору медіа», ця інформація відсутня.

Фото: Судовий репортер / Facebook 

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY