Видавці газет і журналів об`єднались в протесті проти дискримінації
Близько 50 періодичних друкованих видань України надрукували 11-12-го лютого 2004 р. “Відкритий лист української преси”, що протестує проти дискримінації газет і журналів недержавною мовою. В беспрецедентну по масштабах та резонансу акцію преси включились видання в столиці і в регіонах, які різняться за тиражами та політичними позиціями. Головне – до акції корпоративної єдності приєднались також впливові газети, що виходять виключно українською мовою. Акція продовжується, “Відкритий лист” підписують все більше керівників видань, повідомляє Українська асоціація видавців періодичної преси.
5-лютого 2004 року Верховній Рада прийняла Закон України “Про внесення змін до деяких законів України з питань оподаткування у зв'язку з прийняттям Закону України "Про Державний бюджет України на 2004 рік" (закон №4000-1).
Цим законопроектом були залишені пільги по ПДВ з продажу та передплати періодичної преси виключно для видань державною мовою. Розповсюдження всіх видань іншими мовами віднині оподатковується ПДВ. Преса недержавними мовами також є вітчизняною, і саме це повинно стати базою для рівних умов оподаткування. Прогнозоване зростання цін на пресу недержавною мовою є дискримінацією читачів за мовною ознакою та порушенням прав національних меншин, наголошують в Асоціації.
У “Відкритому листі” видавці преси закликають Президента України, Прем`єр-міністра та Голову Верховної Ради повернутися до розгляду питання про надання пільг по ПДВ з розповсюдження видань і виправити дикримінаційні положення закону №4000-1.
Українська асоціація видавців періодичної преси, що є Ініціатором акції, об`єднує більше 100 видань загальним накладом більше 5 мільонів примірників на тиждень, та Український медіа холдинг.