detector.media
09.04.2020 10:24
«Голос» закликав РНБО продовжити заборону російських соцмереж
«Голос» закликав РНБО продовжити заборону російських соцмереж
Дія рішення про блокування «ВКонтакте», «Одноклассники» та інших сервісів спливає 15 травня.

Політична партія «Голос» закликала Раду національної безпеки та оборони України продовжити дію заборони російських соціальних мереж.

Про це народний депутат від «Голосу» Роман Лозинський написав на своїй сторінці в Facebook.

«Вже 15 травня минає трирічний термін дії рішення РНБО про санкції до російських компаній. Чи хтось чув, аби Рада нацбезпеки продовжувала дію рішення чи хоча б обговорювала його? Я — ні», – повідомив він.

Пан Лозинський 8 квітня надіслав депутатське звернення до президента, РНБО, Кабінету Міністрів, та Служби безпеки України з вимогою невідкладно продовжити санкції та блокування соцмереж РФ.

«Ми не маємо права сприяти агресору вести гібридну війну в інформаційному полі і заробляти гроші на українцях. Кожен зароблений рубль конвертується в нові кулі та залпи "градів" в наших захисників на Сході», – додав він.

Як писав ДМ, опитування показало, що 46% українців підтримують продовження блокування російських соцмереж. Водночас 43% - проти продовження санкцій.

Нагадаємо, 15 травня 2017 року президент України увів у дію рішення РНБО, яке передбачає блокування Mail.ru, «Яндекса», соцмереж «ВКонтакте» та «Одноклассники». Крім того, це суттєво розширено коло російських телерадіокомпаній, IT-компаній і виробників програмного забезпечення, які потрапили під обмеження. 17 травня після офіційної публікації указ набув чинності.

Свою стурбованість щодо блокування інтернет-ресурсів в Україні висловили представники Ради Європипредставництва ЄС, а з критикою цього указу виступили представники «Репортерів без кордонів»Human Rights WatchFreedom House. Водночас у НАТО сказали, що блокування сайтів – це питання безпеки, а не свободи слова.

Згодом Європейський союз визнав, що у питанні блокування російських інтернет-ресурсів захист нацбезпеки є прерогативою українського уряду.

Фото: Роман Лозинський / Facebook

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY