detector.media
Мар'яна Закусило
«Детектор медіа»
03.04.2020 10:49
Закон, що тимчасово розширив універсальну програмну послугу, набув чинності
Закон, що тимчасово розширив універсальну програмну послугу, набув чинності
Закон опубліковано без змін у частині, що стосується телебачення і радіомовлення.

2 квітня був опублікований та набув чинності закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)».

Новий закон, серед іншого, розширив склад універсальної програмної послуги (УПП – обов’язковий перелік телеканалів, які має надавати кожен провайдер) на час встановленого урядом карантину. До складу УПП тимчасово мають увійти «інформаційні, інформаційно-аналітичні, інформаційно-пізнавальні телерадіопрограми телерадіоорганізацій загальнонаціональної категорії мовлення, які відповідно до ліцензій на мовлення здійснюють ефірне телевізійне мовлення або цифрове мовлення з використанням радіочастотного ресурсу на території розташування відповідної багатоканальної телемережі».

«Провайдери програмної послуги забезпечують включення таких телепрограм до всіх пакетів програм, які вони пропонують абонентам, та забезпечують отримання таких телерадіопрограм усіма абонентами без стягнення будь-якої плати з телерадіоорганізацій, крім випадків коли телерадіоорганізація подала до Національної ради заяву про невходження та/або вихід зі складу універсальної програмної послуги та повідомила про це провайдера програмної послуги», – йдеться в законі.

Наразі до універсальної програмної послуги входять Суспільні телеканали та радіостанції, державний телеканал «Рада», а також місцеві та регіональні телеканали, які мають ліцензії на ефірне або цифрове мовлення на території розташування мережі провайдера.

Національна рада з питань телебачення і радіомовлення має затвердити новий склад універсальної програмної послуги.

Крім того, закон тимчасово змінив строки подання телерадіоорганізаціями звітів за попередній період. Звіти про структуру власності та про використання об’єктів авторського права і (або) суміжних прав, які мали бути подані до 31 березня 2020 року, можна буде подавати протягом 30 днів після дати завершення карантину, встановленого урядом, і це не вважатиметься порушенням закону.

Також закон розширив на постійних засадах права творчого колективу та телерадіожурналістів. До відповідної статті 58 закону «Про телебачення і радіомовлення» додано пункт 4: «Журналіст телерадіоорганізації має право по пред'явленні редакційного посвідчення чи іншого документа, що підтверджує його професійну належність або повноваження, надані телерадіоорганізацією, перебувати в районі стихійного лиха, катастроф, в місцях аварій, масових безпорядків, на мітингах і демонстраціях, на територіях, де оголошено надзвичайну ситуацію, та безперешкодно виконувати свої професійні обов'язки».

Водночас закон зобов’язав органи управління цивільного захисту сприяти медіа в наданні населенню оперативної інформації про надзвичайні ситуації, що прогнозуються або виникли, з визначенням їх класифікації, меж поширення і наслідків, а також про способи та методи захисту від них. Відповідною нормою доповнено статтю 31 Кодексу цивільного захисту України.

Нагадаємо, Верховна Рада ухвалила цей закон 30 березня на позачерговому засіданні. Цим законом на період карантину внесено зміни до майже 40 кодексів і законів, у тому числі й до закону «Про телебачення і радіомовлення».

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY