detector.media
16.02.2020 10:05
На сайті Мюнхенської конференції то зникає, то з'являється «план примирення України та РФ»
На сайті Мюнхенської конференції то зникає, то з'являється «план примирення України та РФ»
План із 12 пунктів був опублікований на сайті безпекової конференції 14 лютого. Він викликав жорстку критику через свою антиукраїнськість. За кілька годин текст плану зник, потім знову став доступний, а зараз знову зник.

Як повідомляє «Українська правда», серед підписантів плану - голова Мюнхенської безпекової конференції Вольфганг Ішингер.

Документ із назвою «12 кроків для більшої безпеки України та євроатлантичного регіону» склали три європейські неурядові організації у співпраці з Російською радою міжнародних справ.

Також зазначено, що в його розробці брали участь троє українських експертів: Василь Філіпчук, Олександр Чалий та Олексій Семеній. Всі троє, зазначає УП, «відомі в експертній спільноті як ті, хто тяжіє до співпраці з РФ та до врахування інтересів Росії».

У документі пропонуються такі 12 кроків:

  1. Відновлення роботи Спільного центру з контролю та координації питань припинення вогню на Донбасі за участі українських та російських військових.
  2. Створення «нормандського формату» на рівні військових.
  3. Відкриття доступу для СММ до всієї території Східної України (про Крим не згадується) та нових пунктів пропуску через лінію дотику.
  4. Вирішення питання безвісти зниклих.
  5. Запуск програми розмінування.
  6. Запуск програми відновлення Донбасу із залученням міжнародних донорів, при цьому Росія може стати однією зі сторін, що з доброї волі інвестують у відбудову регіону.  
  7. Відновлення торгівлі між Україною та Росією на принципах ЗВТ.
  8. Поступове зняття санкцій з Росії (у документі має назву «зміна санкційного режиму») із розробкою відповідного плану (зараз, як відомо, передбачається що санкції мають бути зняті лише в разі повного виконання «Мінська»); із контексту випливає, що йдеться про послаблення тиску на РФ щодо деокупації Донбасу.
  9. Пошук та деактивація небезпечних джерел радіації у зоні конфлікту на Донбасі.
  10. Діалог у державах НАТО щодо взаємної безпеки, «для подолання речей, які розділяють» (у документі прямо не уточнюється, про що йдеться і чи має Росія бути частиною такого діалогу).
  11. Визначення пріоритетних сфер зближення між ЄС та Росією із розвитком людських та економічних зв’язків.
  12. Запуск всеукраїнського загальнонаціонального діалогу щодо визначення нової ідентичності України, який врахує погляд сусідів України, включаючи Росію. Зазначається, що предметами цього діалогу мають стати питання історії, національної пам’яті, мови, ідентичності та меншин.

Міністерство закордонних справ України заявило про незгоду з цими ідеями.

У США назвали «мюнхенський план» неприйнятним.

Документ було оприлюднено на сайті Мюнхенської безпекової конференції 14 лютого. Після критики він був знятий з публікації. Як пише УП, станом на вечір 15 лютого документ був доступний. Проте на момент публікації цієї новини він знову зник.

Пізніше документ знову оприлюднили на сайті конференції з повідомленням, що він викликав дискусію та критичну реакцію американського аналітичного центру Atlantic Council.

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY