detector.media
10.01.2020 17:44
Станіслав Асєєв дав перше інтерв’ю після звільнення з полону
Станіслав Асєєв дав перше інтерв’ю після звільнення з полону
Звільнений журналіст Станіслав Асєєв, якого бойовики понад два роки незаконно утримували в окупованому Донецьку, дав перше інтерв’ю «Донбас.Реалії» (проєкту «Радіо Свобода») і телеканалу «Настоящее время».

Інтерв’ю можна подивитися на YouТube-каналі «Радіо Свобода», ефір розпочався о 17:00.

В інтерв’ю Станіслав Асєєв розповів:

Як писав ДМ, журналіст Станіслав Асєєв 8 січня 2020 року оприлюднив перший після звільнення пост у Facebook. У ньому він написав, що має низку проблем зі здоров’ям, тому зараз планує займатися своїм здоров’ям, а також – звільненням тих, хто залишається в полоні.

Нагадаємо, 29 грудня відбувся обмін утримуваними особами між Україною та бойовиками ОРДЛО. Обмін відбувся на КПВВ «Майорське» у Донецькій області. Україні повернули 76 осіб, серед яких – журналісти Станіслав Асєєв та Олег Галазюк, яких незаконно утримували в окупованому Донецьку.

Станіслав Васін (справжнє ім’я – Станіслав Асєєв) не виходив на зв’язок з колегами з проекту «Радіо Свобода» «Радіо "Донбас.Реалії"» з 2 червня 2017 року. У редакції припустили, що його могли взяти в полон бойовики «ДНР». Пізніше представники ОРДЛО повідомили про місцезнаходження Асєєва.

17 серпня 2018 року російський телеканал «Россия 24» оприлюднив інтерв’ю з полоненим журналістом «Радіо Свобода». На відео він заявляє, що нібито визнає, що винен у шпигунстві, у якому його звинувачують бойовики. 2 січня 2019 року Станіслав Асєєв повідомив, що дав інтерв’ю телеканалу «Россия 24» через погрози бойовиків «розправитися з його близькими».

Колишній народний депутат та друг Стаса Асєєва - Єгор Фірсов - вважає, що журналіста під час інтерв'ю змусили зізнаватися у нібито шпигунстві. Європейська федерація журналістів також погодилася, що «зізнання» було зроблено під примусом

22 жовтня 2019 сайти бойовиків поширили інформацію, що так звана «прокуратура ДНР» засудила українського журналіста Станіслава Асєєва до 15 років ув’язнення з позбавленням права займатися журналістською діяльністю терміном на два роки і шість місяців, з обмеженням свободи терміном на один рік, з відбуванням покарання в колонії суворого режиму.

Фото: скріншот

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY