detector.media
01.12.2019 11:58
У Мальті бізнесмена Йоргена Фенека звинуватили у співучасті в убивстві журналістки
У Мальті бізнесмена Йоргена Фенека звинуватили у співучасті в убивстві журналістки
Журналістку-розслідувачку Дафне Каруану Галіцію вбили у 2017 році. Бізнесмен Йорген Фенек не визнає свою провину.

Про це повідомляє «Європейська правда» з посиланням на Times of Malta.

Йоргена Фенека також звинувачують у фінансуванні злочинної організації та змові з метою вчинення злочину. Під час судового засідання 30 листопада Йорген Фенек не визнав свою провину.

Якщо його визнають винним, Фенеку загрожує довічне ув'язнення.

Нагадаємо, поліція затримала бізнесмена, власника компанії 17 Black Йоргена Фенека 20 листопада 2019року в рамках кримінального провадження щодо вбивства журналістки Дафни Каруани Галіції. Через його свідчення у Мальті заарештували колишнього главу апарату уряду. У ЗМІ з'явилась інформація, що прем'єр-міністр Мальти Джозеф Мускат також планує піти у відставку.

Як відомо, 53-річна Дафна Каруана Галіція загинула 16 жовтня 2017 року. Її автомобіль вибухнув незабаром після того, як вона виїхала з дому. Пані Каруана Галіція була відома своїми розслідуваннями корупції прем'єр-міністра Мальти Джозефа Муската та інших представників влади на основі «Панамського архіву».

Організація PEN International, яка об’єднує письменників, редакторів, перекладачів та журналістів, вважає, що для розслідування вбивства журналістки має бути зроблено більше.

У 2018 році журналістці присудили антикорупційну нагороду від Transparency International – Anti Corruption Award.

У травні 2019-го Рада Європи закликала Мальту провести незалежне розслідування щодо вбивства журналістки Дафни Каруани Галіції.

Незабаром після її вбивства на Мальті затримали трьох підозрюваних, їм висунули офіційні звинувачення. Проте замовників злочину досі не встановили.

21 вересня 2019 року прем'єр-міністр Мальти Джозеф Мускат призначив суддю у відставці Емерітуса Майкла Малліа провести незалежне громадське розслідування вбивства журналістки.

~insertother~

detector.media