Міжнародна федерація журналістів закликала провести глобальну кампанію з розслідування загибелі працівників мас-медіа
Міжнародна федерація журналістів закликала провести глобальну кампанію з розслідування загибелі працівників мас-медіа.
Про нагальну потребу такого заходу свідчать нез”ясовані обставини смерті журналістів Георгія Гонгадзе, Аліхана Гулієва, Володимира Карачевцева, заявили в Бюсселі представники федерації. До урядів країн вони звернулися з вимогою нарешті забезпечити захист працівників мас-медіа і не зволікати з розслідуванням загибелі журналістів. За даними федерації, 2003 року в світі загинуло 83 працівника засобів масової інформації, в тому числі 16 репортерів було вбито в Іраку. Серед них – оператор агентсва Рейтер, 35-річний українець Тарас Процюк, повідомляє "Німецька хвиля".
Як передає РІА «Новости», в доповіді цієї неурядової організації за 2003 рік наголошується також, що торік у світі загинуло на 13 представників ЗМІ менше.
"У різних регіонах світу журналісти були обрані як мішені саме через професію, тоді як уряди багатьох країн демонстрували при цьому повну індиферентність", - наголошується в доповіді МАЖ.
Міжнародна федерація журналістів засудила бездіяльність урядів у розслідуванні насильницької смерті журналістів у 2003 році.
Минулого місяця виконавчий комітет Федерації оголосив 8 квітня 2004 року - першу річницю того обстрілу - днем Жалоби і протесту журналістів у цілому світі.
Генеральний Секретар МФЖ Айден Уайт заявив, що "уряди воліли б, аби усі ці складні випадки були тихенько забуті, - але ми ніколи їх не забудемо. Нарешті медіа усвідомлюють, що слід робити більше для захисту журналістів, - і тепер завдання полягає у тому, аби уряди також зрозуміли, що вони повинні робити більше, аби вбивці зазнали справедливого покарання".