detector.media
Світлана Остапа
«Детектор медіа»
30.09.2019 16:24
Комітет інформполітики рекомендував парламенту ухвалити в цілому законопроєкт про прозорість власності цифрового провайдера
Комітет інформполітики рекомендував парламенту ухвалити в цілому законопроєкт про прозорість власності цифрового провайдера
30 вересня 2019 року Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики розглянув за скороченою процедурою до другого читання поправки до законопроєкту, яким хочуть заборонити іноземцям бути кінцевими бенефіціарними власниками цифрового ефірного провайдера із загальнонаціональним покриттям.

Члени Комітету, погодившись з низкою поправок, що надійшли від народних депутатів до другого читання, більшістю голосів підтримали в цілому проект закону № 2035 «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення прозорості власності провайдерів програмної послуги багатоканальних цифрових ефірних телемереж із загальнонаціональним покриттям», який передбачає заборону іноземцям бути кінцевими бенефіціарними власниками провайдера цифрового ефірного телебачення із загальнонаціональним покриттям. Комітет рекомендував парламенту ухвалити проект у другому читанні в цілому.

Наразі таким провайдером є ТОВ «Зеонбуд».

Нагадаємо, Верховна Рада 19 вересня 2019 року ухвалила за основу законопроєкт про прозорість власності цифрового провайдера.

Нагадаємо, що законопроект був зареєстрований 3 вересня народними депутатами від партії «Слуга народу» Олександром Ткаченком, Микитою Потураєвим, Євгенією Кравчук та Павлом Сушком.

Законопроект передбачає поширити на всіх провайдерів програмної послуги наявні в законі для мовників вимоги щодо структури власності, а саме – заборонити засновувати та брати участь у провайдерах програмної послуги:

Для цифрового ефірного провайдера із загальнонаціональним покриттям (наразі таким є «Зеонбуд») встановлюються додаткові вимоги:

Через недотримання цих вимог Нацрада відмовлятиме провайдеру у видачі та продовженні ліцензії. Чинна ліцензія цифрового провайдера може бути анульована в судовому порядку за поданням Нацради, якщо регулятор виявить недотримання нових вимог закону під час дії ліцензії.

Законопроект також передбачає зміни до закону «Про телекомунікації», а саме – запровадити аналогічні вимоги до структури власності операторів телекомунікацій, які здійснюють діяльність з надання послуг з технічного обслуговування і експлуатації багатоканальних цифрових мереж ефірного теле- та радіомовлення із загальнонаціональним покриттям.

Аналогічний законопроект у Верховній Раді 8-го скликання подавали народні депутати Юрій Береза («Народний фронт») та Олександр Шевченко (позафракційний, представник партії УКРОП). Законопроект було зареєстровано 4 жовтня 2018 року під № 9161. 7 листопада 2018 року Комітет з питань свободи слова та інформаційної політики підтримав цей законопроект, але на розгляд на пленарному засіданні його до кінця парламентської сесії так і не винесли.

Чинний закон «Про телебачення і радіомовлення» передбачає обов’язок провайдерів програмної послуги щорічно надавати Нацраді та оприлюднювати на своєму сайті структуру власності.

Згідно з офіційною структурою власності ТОВ «Зеонбуд», 100% цієї компанії належить кіпрській компанії «Планбріджлімітед», яка, у свою чергу, належить п’яти іншим компаніям, чотири з яких зареєстровані на Британських Віргінських Островах, а одна – в Белізі (обидві країни входять до переліку офшорних зон, затверджених Кабміном). Своїми кінцевими бенефіціарними власниками ТОВ «Зеонбуд» вказує п’ятьох громадян Латвії та одного громадянина Великої Британії.

Раніше в інтерв’ю «Детектору медіа» голова Комітету Олександр Ткаченко повідомив, що підтримує правки до законодавства щодо фінансової прозорості цифрового провайдера «Зеонбуду».

Нагадаємо, що у Верховній Раді 8-го скликання 2 грудня 2015 року народні депутати Єгор Соболєв («Самопоміч»), Олександр Опанасенко («Самопоміч») і Геннадій Кривошея («Народний фронт») зареєстрували законопроект № 3575 про націоналізацію ТОВ «Зеонбуд». Вони пропонували провести примусове відчуження на користь держави частки у розмірі 100% статутного капіталу ТОВ «Зеонбуд» за умови попереднього та повного відшкодування її вартості. Комітет з питань свободи слова та інформаційної політики законопроекту не підтримав, його так і не включили до порядку денного сесії.

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY