З січня 2019 року Інститут демократії ім. Пилипа Орлика досліджував стан друкованих видань, які пройшли шлях роздержавлення, та їх сайтів в 23 областях України. Моніторинг проводився напередодні парламентських і президентських виборів. Результати дослідження висвітлили невтішну картину: невисокий професійний рівень журналістів, низька інформативність матеріалів, велика кількість замовних текстів, а найголовніше - залежність від влади.
Роздержавлення відбулося, але для ЗМІ влада досі залишається головним ньюз мейкером. Журналісти локальних медіа у деяких регіонах доволі професійно висвітлюють соціальні проблеми, життя місцевої громади, але вкрай недостатньо та недбало - суспільно важливі питання, хід реформ, проблеми, пов'язані з війною, окупацією, життя переселенців. Експерти також акцентують увагу на зародковому вигляді більшості сайтів-сателлітів локальних газет. Деякі редактори досі не розуміють їх призначення, можливості та важливість.
Чи є вихід з цієї ситуації? Як покращити професійний рівень регіональних журналістів та інформування громадян? Чи є приклади успішного виживання після роздержавлення? Чи стануть стимулом «білі списки» (список видань, що дотримуються стандартів журналістики та Кодексу журналістської етики)? - ці та інші питання будуть розглядатися під час обговорення.
Для участі/висвітлення заходу необхідно зареєструватися у формі до 12.00 четверга, 26 вересня.
В обговоренні візьмуть участь:
Вітальне слово: Джилліан МакКормак, директорка програм Internews в Україні.
Модераторка: Світлана Єременко, виконавча директорка Інституту демократії ім. Пилипа Орлика.
Початок реєстрації та вітальна кава - о 9.30.
Захід відбувається в рамках проекту Інституту демократії імені Пилипа Орлика «Мобілізація зусиль для стимулювання попиту на кращу журналістику та вдосконалення навичок критичного мислення громадян» за підтримки Медійної програми в Україні, яка фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) і виконується міжнародною організацією Internews.
Контакти: Вікторія Яковлева, асистентка проектів ІДПО, тел. 095 642 4814, pylyp.orlyk.institute @gmail.com.