detector.media
Наталія Данькова
«Детектор медіа»
17.09.2019 15:50
За рік удвічі зросла частка користувачів, які готові платити за контент (дослідження)
За рік удвічі зросла частка користувачів, які готові платити за контент (дослідження)
31% користувачів інтернету готові платити за легальний контент. Про це свідчить дослідження компанії Gemius, проведеного на замовлення ініціативи «Чисте небо».

Дані дослідження оголосила директорка ініціативи «Чисте небо» Катерина Федорова 17 вересня під час міжнародного медіафоруму Kyiv Media Week.

За даними дослідження Gemius, у порівнянні з 2018 роком кількість інтернет-користувачів, готових платити за легальний контент, зросла більше ніж удвічі (торік таких респондентів було 14%). Катерина Федорова вважає, що це свідчить про те, що українці розуміють, що за контент слід платити.

Однак досить значною є частка користувачів, які вважають, що контент має бути безкоштовним, – 40%. У 2018 році не були готовими платити за контент в інтернеті 59%.

При цьому 40% користувачів кажуть, що не знають сайтів, де можна переглядати легальне відео. Серед легальних ресурсів, які називали опитані, найпопулярніший – YouTube, на друге місце вийшов ОТТ-сервіс Megogo. Також опитані називали Google Play‎ і Netflix.

«Зростає частка користувачів, які вважають, що з піратством слід боротись. Основним методом вони бачать створення легальних платформ», – зазначила Катерина Федорова. Натомість знижується відсоток тих, хто вважає, що з піратами боротися не потрібно. У 2018 році 89% опитаних вважали, що боротися з піратством треба.

За даними дослідження, лише 41% опитаних респондентів можуть відрізнити легальний контент від піратського (у 2018 році таких респондентів було 34%). «Інколи користувачі платять і вважають, що це свідчить про легальність контенту. І цим часто користуються пірати», – додала спікерка.

Нагадаємо, з початку 2019 року у дослідженні інтернет-аудиторії України Gemius Audience не відображаються дані по аудиторії сайтів зі списку blacklists.org.ua.

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY