detector.media
27.08.2019 16:50
На Держкіно поскаржилися до НАБУ через результати 11-го пітчингу
На Держкіно поскаржилися до НАБУ через результати 11-го пітчингу
Заяву про кримінальне порушення до НАБУ подав продюсер Дмитро Сімонов, який брав участь у 11-му пітчингу Держкіно з проєктом «Недосвіт» (компанія «Дас Бот Продакшн»).

У своїй заяві до Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) Дмитро Сімонов скаржиться, що голова Державного агентства України з питань кіно Пилип Іллєнко нібито зловживав своїм службовим становищем, лобіювавши деякі проєкти, що не набрали необхідної кількості балів від експертів, але потрапили до переліку переможців Одинадцятого конкурсного відбору кінопроєктів, що претендують на фінансову підтримку держави. 

«Під час засідання Ради голова Держкіно Іллєнко Пилип, зловживаючи наданими йому повноваженнями, створив умови для конкретних конкурсантів, які незаконно отримали перевагу перед іншими учасниками конкурсу, чим, на думку спільноти, скоїв злочин, передбачений ст. 364 КК України "Зловживання владою або службовим становищем"», - сказано в заяві.

Зокрема, йдеться про пропозицію Пилипа Іллєнка до Ради з державної підтримки кінематографії, що затверджує переможців пітчингу, підтримати ті проєкти, які набрали 38 і більше балів, а не 35, як було заявлено з самого початку (поріг у 35 балів залишили лише для дебютантів).  

«Так, голова Держкіно Іллєнко Пилип, одноособово змінив умови конкурсу зазначивши, що можуть бути профінансовані проекти, які набрали середній бал більше 38, а в категорії "дебюти" - більше 35. Рекомендація щодо зміни правил проведення конкурсу вже під час завершального його етапу могла би бути затверджена, якби таке право було передбачено Порядком прийняття рішення Радою з державної підтримки кінематографії та Порядком проведення творчого конкурсу (пітчингу). Але зміна правил не передбачена нормативними діючими документами», - йдеться в заяві Дмитра Сімонова до НАБУ. 

Продюсер також звинувачує Раду з державної підтримки кінематографії у «злочинній бездіяльності», а члена Ради Аліка Шпилюка в попередній змові з Пилипом Іллєнком, членами Ради та продюсером Дмитром Томашпольським, чий проєкт «Блакитний лев» переміг у пітчингу, хоча набрав менше 35 балів. Дмитро Сімонов назвав це «злочином, передбаченим ч. 5 ст. 191 КК України "Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловжививання службовим становищем"». 

Дмитро Сімонов просить у НАБУ розпочати досудове розслідування у формі попереднього слідства з підстави вчинення правопорушень, що мають ознаки складу злочинів, передбачених ч. 5 ст. 191,ст. 364, ст. 368 КК України. 

Нагадаємо, 8 серпня Держкіно оголосило переможців 11-го конкурсу кінопроєктів (пітчингу), що претендують на державну підтримку (про деталі його проведення читайте туттуттуттут і тут). Перелік переможців затверджувала спеціально створена цього року Рада з державної підтримки кінематографії, яка в своєму рішенні опиралася на оцінки членів Експертних комісій (по семеро осіб в різних категоріях конкурсу).

Середні бали, які поставили учасникам пітчингу експерти, було оголошено 5 серпня. Тоді ж Держкіно повідомляло, що до попереднього переліку переможців увійдуть фільми, які набрали 35 і більше балів. Та на засіданні Ради з державної підтримки кінематографії 8 липня голова Держкіно Пилип Іллєнко, за рекомендацією виробничого відділу відомства, запропонував Раді розглядати фільми, що отримали від експертів 38 і більше балів, адже державного бюджету не вистачило би на 122 проєкти, які набрали 35 і більше балів. 35-бальний поріг залишили тільки для проєктів-дебютантів. Члени Ради узгодили переможців, що подолали бар’єр у 38 балів (за виключенням одного), а також додали до них шість проєктів, які отримали від 35 до 38 балів, і один проєкт, що був оцінений експертами нижче 35 балів (детальніше – тут).

Пилип Іллєнко поясняв у розмові з «Детектором медіа», що процедурних порушень у визначенні переможців 11-го пітчингу не було. 

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY