detector.media
08.08.2019 10:35
ОБСЄ, «Репортери без кордонів» та Freedom House засудили рішення суду в справі С14 проти «Громадського»
ОБСЄ, «Репортери без кордонів» та Freedom House засудили рішення суду в справі С14 проти «Громадського»
Низка міжнародних правозахисних організацій засудила рішення Господарського суду Києва, що задовольнив позов організації С14 проти «Громадського телебачення» через публікацію, у якій організацію називають «неонацистською».

Представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Арлем Дезір висловив розчарування через рішення суду, зазначивши, що воно створює «шкідливий прецедент в країні і може спричинити перешкоду журналістській роботі».

«Це рішення є загрозою критичній незалежній журналістиці, і я сподіваюся, що воно буде скасовано в апеляційному порядку», – підкреслив він.

Організація Freedom House Ukraine висловила підтримку «Громадському» та назвала це рішення втручання в свободу слова: «Небезпечний прецедент втручання в свободу думки і слова в Україні, а також – зловживання правом на захист честі і гідності з боку ультраправих груп, які використовують силу проти людей з різних етнічних чи релігійних спільнот, або з протилежними політичними та культурними поглядами».

Міжнародна правозахисна організація «Репортери без кордонів» вважає таке рішення суду «ганебним» і думаю, що воно матиме «тривожні наслідки».

Як писав ДМ, 6 серпня 2019 року Господарський суд Києва задовольнив позов організації С14 проти «Громадського телебачення» через публікацію, у якій організацію називають «неонацистською». «Громадське телебачення» планує оскаржити відповідне рішення.

Нагадаємо, 2 липня 2018 року організація С14 подала до Печерського суду Києва позов «на захист честі, гідності та ділової репутації» проти «Громадського телебачення» через публікацію, в якій організацію названо неонацистською.

У липні 2018 року Печерський районний суд міста Києва відмовив організації С14 у відкритті кримінального провадження щодо захисту честі, гідності та ділової репутації відносно «Громадського телебачення», оскільки даний спір має розглядатися у рамках господарського судочинства, а не цивільного.

Суд призначив експертизу у справі С14 проти «Громадського ТБ». Предметом експертизи має стати твіт англійською мовою, у якому організація С14 називається «неонацистською». На рішення експертизи виноситься питання про те, чи є спірна фраза оціночним судженням, чи фактичним твердженням.

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY