detector.media
21.05.2019 11:54
26 травня – творча зустріч із британським режисером Пітером Ґрінвеєм у рамках «Молодості»
26 травня – творча зустріч із британським режисером Пітером Ґрінвеєм у рамках «Молодості»
26 травня Пітер Ґрінвей проведе авторську зустріч «Кіно померло, нехай живе кіно!» в Києві в межах Міжнародного кінофестивалю «Молодість».

До 23 травня включно діє акційна ціна на квитки – 300 грн. Забронювати місце можна тут

Пітер Ґрінвей — культовий британський режисер та інтелектуал, художник, майстер англійського кіноавангарду, автор декількох десятків фільмів, зокрема «Кухар, злодій, його дружина і її коханець», «Ейзенштейн в Гуанахуато», «Таємниці "Нічної варти"».

Що каже сам режисер про свій майстер-клас «Кіно померло, нехай живе кіно»?
 
«Кіно змінюється, підкорює нові простори, досліджує, виходить за рамки, досягає Величі.
 
Сидіти в темряві і дивитися відеоілюстрацію до оповідання з першої ліпшої книгарні більше не цікаво. Сучасна активна аудиторія очікує більшого – набагато більшого. Вона хоче більшого за театральні форми, відтворені на великому екрані, більшого за драму, яка лише карає протягом своєї довшої першої і скромно винагороджує у своїй коротшій другій половині. Більшого за чергове розслідування вбивства у супермаркеті, більшого за автоаварії, масні поцілунки, жорстокі вчинки, легку порнографію, і за пісні сюжети у помпезних декораціях, які, очевидно, намальовані у фотошопі. Ми прагнемо дечого, що заслуговує на медіа, що його репрезентує, дечого, що не дратуватиме наше сприйняття, ми прагнемо кіно, що усвідомлює себе як кіно і відображає процес свого створення.

У нашому розпорядженні – неймовірні інструменти, створені неймовірними технологіями, а не лише ретинальний ексгібіціонізм, що повторює одне і те ж понад сто років поспіль, щоразу лиш з більшим лоском і марною публічністю – такому кіно повірять хіба що діти, та й таких вже набагато менше.
 
Давайте досліджувати і виходити за межі текстового кіно. Розірвімо текстуальну пуповину, що пов’язує фільми-немовлята з матінкою-книгарнею. Досить вигодовувати кіно текстуальним молоком. Викиньмо сценаристів за межі кінопроцесу – нехай пишуть романи і не займають фільми. Рембрандт казав: лише те, що ви маєте очі, не означає, що ви бачите. Вчіться бачити. Кіно – це про зображення, а не про слова. Дивіться на зображення замість читати текст. Дюшан казав: найкраща картина – не наративна, вона не має потреби оповідати історію. Так само і з кіно. Досить нівечити срібні екрани сторітеллінгом. Це завдання книжок – розповісти історію, і в цьому їм немає рівних. Нехай книжки роблять свою справу, а кіно – свою, йому не треба задурювати і заглушувати глядача до смерті своїми сюжетами. Припиніть ходити в кіно за оповіданням. Кіно надто глибоке, дивовижне і бурхливе, щоб бути пісочницею для сценаристів. Облишмо письменників позаду, далеко позаду. Зробімо, нарешті, з кіно – кіно.»

Нагадаємо, цьогоріч кінофестиваль триватиме з 25 травня до 2 червня.

Стежте за його подіями за тегом «Молодість»

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY