detector.media
20.05.2019 12:59
У Криму провайдери блокують щонайменше 20 українських сайтів – «Лабораторія цифрової безпеки»
У Криму провайдери блокують щонайменше 20 українських сайтів – «Лабораторія цифрової безпеки»
У окупованому Криму українські сайти найбільше блокують інтернет-провайдери Bospor-Telekom і CrimeaCom. Вони блокують щонайменше 20 українських сайтів, серед яких шість не внесені в офіційні списки Роскомнадзора.

Про це свідчать результати тестувань інтернет-блокувань та аналізу даних, проведених у березні 2019 року «Лабораторією цифрової безпеки».

Найбільше блокують українські сайти провайдери Джанкоя та Керчі.

Згідно з яким, для користувачів керченського інтернет-провайдера Bospor-Telekom недоступні щонайменше 14 українських сайтів («Цензор.нет», «Громадське радіо», Lb.ua, Gazeta.ua, «Главком», «Главное», «След.net.ua», Linkedin, Uainfo, «Обозреватель», РБК, «Українська правда», «Сегодня», «Дзеркало тижня»).

Водночас у Джанкої провайдером CrimeaCom блокуються дев’ять українських сайтів («Информационное сопротивление», «События», QHA, «След.net.ua», «Меридиан», «Гордон», сайт кримськотатарського телеканалу ATR, «UA:Перший» благодійної організації «КримSOS»). У Сімферополі користувачі CrimeaCom не мають доступу до сайтів «След.net.ua», «Меридиан», «События» та сайту каналу ATR.

«При цьому в інших провайдерів у Севастополі, Сімферополі, Джанкої та Керчі кількість заблокованих українських сайтів суттєво нижча. "Ланком" (Севастополь), Crelcom-Online, Djankoionline (Джанкой),  KrymInfostroy (Сімферополь), Apex Crimea (Керч) блокують лише один український сайт – "След.net.ua". Є ще ряд сайтів, які недоступні у різних провайдерів, але поки що ми не можемо стверджувати, що це саме блокування. Слід відмітити, що «След.net.ua» блокується всіма перевіреними кримськими провайдерами», – йдеться в повідомленні.

Крім того, «Лабораторія цифрової безпеки» зафіксувала, що кримські інтернет-провайдери блокують щонайменше шість сайтів, яких немає в офіційних списках Роскомнадзору. Зокрема, це сайт телеканалу «UA:Перший» (1tv.com.ua), української правозахисної організації «Крим SOS» (krymsos.com), новинний український сайт «Гордон» (gordonua.com), кримські новинні сайти QHA (qha.com.ua) і «Меридиан» (meridian.in.ua) та сайт кримськотатарського телеканалу ATR. Усі ресурси блокуються провайдером CrimeaCom South у Джанкої.

Також користувачам цього провайдера недоступні сайти телеканалу СТБ, Нового каналу та ICTV, але Лабораторія цифрової безпеки не має певності в тому, що це блокування. Ці сайти можуть бути недоступні також з інших причин.

«Лабораторія цифрової безпеки» у березні 2019 року провела тестування в Сімферополі, Севастополі, Джанкої та Керчі у різних місцях, інтернет доступ до яких забезпечується провайдерами «Ланком», Apex Crimea, KrymInfostroy, Djankoionline, Crimea Com South LLC, Bospor-Telekom. Загалом у рамках дослідження протестовано 90 сайтів, серед яких в основному українські та кримські новинні ресурси, а також сайти правозахисних та громадських організацій.

Нагадаємо, за даними моніторингу «Кримської правозахисної групи», у 20 населених пунктах на півночі анексованого Криму сигнал семи українських радіостанцій повністю або частково заглушується сигналом російських FM-станцій.

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY