detector.media
11.05.2019 14:15
Суд відмовився задовольнити заяву про заборону підписувати та публікувати закон про мову
Суд відмовився задовольнити заяву про заборону підписувати та публікувати закон про мову
Окружний адміністративний суд Києва відмовився задовольнити заяву про забезпечення позову щодо заборони підписувати та публікувати закон «Про забезпечення функціонування української мови як державної».

Про це 11 травня повідомляється на сайті суду.

«Суд вважає, що заявником не було доведено очевидної протиправності дій спікера парламенту в зв’язку ненаданням жодного доказу на підтвердження такої обставини», – йдеться в повідомленні.

У суді також дійшли висновку про необґрунтованість заяви та відсутність підстав для її задоволення, оскільки вона «не містила обґрунтування та доказів».

«Заява не містила обґрунтування та доказів (наприклад, статут), що подана заява та позов, який має намір подати заявник, стосуються мети (цілей), з якою створено ГО "Інститут правової політики та соціального захисту імені Ірини Бережної", що зазначена позивачем. Водночас, у заяві про забезпечення позову зазначено, що права громадської організації та її членів порушено діями голови Верховної Ради», – заявили в суді.

Крім того, суд встановив, що народними депутатами була ініційована процедура скасування відповідного рішення парламенту, згідно з «Регламентом Верховної Ради України».

Зазначається, що до Окружного адміністративного суду міста Києва надійшла заява про забезпечення позову від ГО «Інститут правової політики та соціального захисту імені Ірини Бережної» до голови Верховної Ради України Андрія Парубія, де позивач просив суд заборонити голові ВРУ та будь-кому із окремих народних депутатів та працівників Апарату ВРУ вчиняти будь-які дії спрямовані на підписання відповідного закону, направлення його на підпис президентові та подальше офіційне опублікування зазначеного закону. Спікер Верховної ради, своєю чергою, заявив, що це дуже тривожна новина і «цинічна спроба проросійського реваншу».

Нагадаємо, Верховна Рада 25 квітня ухвалила в другому читанні та в цілому законопроект «Про функціонування української мови як державної». Закон підтримали 278 нардепів. Однак у якій редакції він прийнятий наразі не відомо.

Фото: Окружний адміністративний суд Києва

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY