detector.media
29.03.2019 17:00
Кононенко подасть до закордонного суду на «Радіо Свобода» – штаб Порошенка
Кононенко подасть до закордонного суду на «Радіо Свобода» – штаб Порошенка
Народний депутат від «Блоку Петра Порошенка» Ігор Кононенко збарається подати до закордонного суду на «Радіо Свобода», яка є виробником проекту журналістських розслідувань «Схеми: корупція в деталях».

Про це повідомляє «Українська правда».

Спікер виборчого штабу Президента України Петра Порошенка Олег Медведєв на брифінгу 29 березня назвав чорним піаром і брудною передвиборною технологією розслідування журналістів проекту «Схеми» «П. дав добро: як друг президента Кононенко заробляв на аферах в енергетиці», яке було оприлюднено ввечері 28 березня.

За словами Медведєва, один із фігурантів цього розслідування, народний депутат Ігор Кононенко має намір подати позов до суду на «Радіо Свобода» (виробник проекту «Схеми»). 

«Він вважає поширену інформацію недостовірною, а також виготовленою з грубим порушенням журналістських стандартів. Відповідно він прийняв рішення найближчим часом подати позов до суду на "Радіо Свобода. Хотів би наголосити, що цей позов буде не до українського суду, а до закордонного. І, наскільки мені відомо, Кононенко мав певну розмову з Гремом Аткінсом і Грем погодився представляти його інтереси і організації цього судового позову», - сказав Олег Медведєв.

Британский адвокат Грем Аткінс, який також був присутній на брифінгу, підтвердив, що мав розмову з Кононенком і погодився представляти його інтереси.

Нагадаємо, Ігор Кононенко звинуватив журналістів проекту «Схеми: корупція в деталях» у маніпуляціях, порушенні журналістських стандартів та Кодексу журналістської етики. Він написав на своїй фейсбук-сторінці, що редакція проекту надіслала йому запит на коментар, і він пообіцяв надати відповідь протягом п'яти днів, як того вимагає українське законодавство, але журналісти випустили програму в ефір того ж вечора, без його коментарів. 

У коментарі  «Детектору медіа» керівниця проекту «Схеми» Наталія Седлецька повідомила, що Ігор Кононенко підміняє поняття, бо «запит на публічну інформацію (на який законом справді відводиться п'ять днів) і прохання журналістів про коментар – зовсім різні речі». Вона також додала, що журналісти намагалися отримати коментар різними способами, а не лише запитом, який пан Кононенко опублікував на своїй фейсбук-сторінці.

 

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY