detector.media
27.02.2014 00:00
Перший національний останні кілька років демонструє найгірші показники дотримання професійних стандартів
Перший національний останні кілька років демонструє найгірші показники дотримання професійних стандартів
Такі дані моніторингу політичних новин, який здійснює Академія української преси. 

«Україна залишається однією з небагатьох країн Європи, де не існує суспільного мовника, наявні лише медіа державної і комунальної форми власності. Протягом періоду незалежності України тривають безуспішні спроби трансформувати Перший національний канал у громадського мовника. Щоправда, жодного разу зміна менеджменту та програмування не дали очікуваного результату»  ̶  йдеться в повідомленні АУП.

«Сьогодні, коли розпочинаються нові спроби реформування державного мовника, ми б хотіли привернути увагу до даних досліджень, отриманих впродовж 2011-13 років»  ̶  кажуть в Академії.

Отже, за результатами моніторингу Перший національний демонструє такі показники.

Стандарти подання новин. Як відомо, збалансована новина має містити кілька точок зору. У 2011-13 роках лише від 3% до 12% повідомлень Першого національного відповідали цьому стандарту. Найнижчий показник зафіксовано у лютому 2013 р. Середній показник за цим критерієм на інших телеканалах – від 15 до 27% .

Рейтинг уваги до політиків. Впродовж двох років згадування щодо діяльності влади становили від 66% до 97% загального обсягу повідомлень новин Першого національного, тоді як, у цілому, на восьми інших досліджуваних каналах – від 54% до 74%.

Пряма мова в новинах. Найбільша частка синхрону – від 74% до 100% належала представникам влади. Зокрема, у листопаді 2013 вона склала 100%, тобто жодного разу опозиція не висловилась на каналі, який утримується за кошти платників податків. Тоді як, загалом, на інших восьми каналах, пряма мова провладних політиків складала від 65% до 80%.

Громадянське суспільство неодноразово пропонувало законопроекти, які передбачали механізми створення в країні громадського телебачення. АУП звертається до ВР України і громадського сектору спільно в найближчий час напрацювати і винести на розгляд законопроект про громадське мовлення в Україні.

Проект відбувався за підтримки Міжнародного фонду «Відродження», Програми У-медіа Інтерньюз-Нетворк, Посольства Британії в Україні.

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY