detector.media
MediaSapiens
ГО "Телекритика"
24.06.2014 00:00
В ефірі харківських телеканалів зменшилася кількість «джинси». Моніторинг «Телекритики»
В ефірі харківських телеканалів зменшилася кількість «джинси». Моніторинг «Телекритики»
У харківському Фонді місцевої демократії  медіаекспертки Анастасія Станко і Наталя Соколенко презентували моніторинг регіональних телеканалів за перший квартал 2014 року.  

За даними дослідження, кількість сюжетів із ознаками політичної або комерційної замовності («джинси») в новинах харківських телеканалів істотно скоротилася. Якщо у лютому на державному обласному телебаченні – телеканалі ОТБ було зафіксовано 46% сюжетів із ознаками замовності, то у квітні цей показник впав до 6%.

За підсумками двох хвиль моніторингу у першому кварталі 2014 року найменше «джинси» експерти виявили в ефірі телеканалу «Simon» - 24%, друге і третє місце у «ОТБ» - 26% та «7-го каналу» - 26,5%.

Під час моніторингу експерти досліджували рівень дотримання журналістами шести професійних стандартів: «баланс думок», «повнота наведеної інформації», «відокремлення фактів від коментарів», «достовірність», «оперативність» та «точність». Із максимальних 6-ти балів найвищу оцінку дістав «7 канал» - 5, 15 бали, ОТБ – 4,4, «Simon» - 3,6 бали.

Наталя Соколенко відзначила, що підвищення професійності та зменшення замовних матеріалів у харківському телеефірі відбулося після втечі колишнього президента України Віктора Януковича. І, не зважаючи на виборчу кампанію, новини не були сильно засмічені «джинсою», як під час минулих парламентських виборів. Тоді медіаексперти фіксували цілі випуски новин, що розповідали виключно про кандидатів у депутати. Наталя Соколенко відзначила також істотне покращення дотримання стандарту «відокремлення фактів від коментарів» у харківських теленовинах – журналісти стали значно менше давати власні оцінки подій і персон, залишаючи глядачам право робити висновки.

Натомість ситуація із дотриманням прав журналістів погіршується, зазначила під час презентації журналістка Анастасія Станко. Випадки фізичної розправи над медійниками цього року почастішали, особливо на Сході України. Протидіяти цьому слід колективно, - вважає Анастасія Станко. Журналісти мають об’єднуватися і разом добиватися від правоохоронців покарання для кожного нападника на представника ЗМІ. Протидіяти цензурі, порушенням трудових прав журналістів найкраще через профспілки, які слід зробити у кожній редакції, - нагадала медіаекспертка.

Анастасія Станко і Наталя Соколенко також запропонували харківським журналістам провести «круглі столи» із обговорення реформування державного телебачення у суспільне мовлення, а ще запровадити нові правила співпраці між журналістами та представниками місцевої представницької та виконавчої влади: «Має це бути діалог, а не робота за вказівками посадовців», - сказала Наталя Соколенко. 

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY