detector.media
21.03.2019 14:39
Зросла кількість людей, які вважають неправильною заборону російських артистів, фільмів та соцмереж – опитування КМІС
Зросла кількість людей, які вважають неправильною заборону російських артистів, фільмів та соцмереж – опитування КМІС
За останній рік, порівняно з опитуванням 2018 року, на 2-3 відсоткових пунктів зросла кількість українців, які вважають хибною інформаційну політику, спрямовану на заборону російських серіалів, соцмереж, артистів.

Про це свідчать результати всеукраїнського соціологічного опитування «Джерела інформації, медіаграмотність та російська пропаганда», проведеного Київським міжнародним інститутом соціології в лютому 2019 року на замовлення ГО «Детектор медіа», які були презентовані 21 березня.

Населення України скоріше негативно ставиться до регулювання інформаційної сфери шляхом заборон, і причому порівняно з минулим роком є тенденції до посилення негативного ставлення. Так, 49,5% вважають помилкою заборону російських телеканалів (у лютому 2018 року ця цифра становила 44%), правильним кроком це вважають 32% (проти 37% минулого року).

Не підтримують заборону окремих російських фільмів і артистів – 55,5% (проти 53% минулого року), підтримують – 27% (проти 29%). У випадку заборони російських соціальних мереж 49% вважають такі дії помилковими (проти 46% у минулому році), вважають правильними – 29% (у лютому 2018 року – 30%).

Цікаво, що на Півдні і Сході абсолютна більшість вважають заборони російських телеканалів, окремих фільмів/артистів та соціальних мереж – помилковими. У західній частині країни окремі види обмежень і заборон підтримують 41-47%, помилковою таку інформаційну політику вважають 30-39%. А в центральній частині – 35-42% підтримують, 40-47% – не підтримують.

Однак ставлення до пропагандистських прокремлівських медіа стає більш непримиримим. З 33% до 38,5% зросла частка тих, хто вважає, що в Україні забагато прокремлівських пропагандистських ЗМІ. На Заході і в Центрі скоріше переважає думка, що в Україні забагато прокремлівських пропагандистських ЗМІ (51-54% дотримуються думки). Натомість на Півдні і Сході надмірний вплив прокремлівських пропагандистських ЗМІ вбачає лише 8-21%.

Всеукраїнське соціологічне опитування проводилося Київським міжнародним інститутом соціології у лютому 2019 року на замовлення ГО «Детектор медіа» та за фінансової підтримки Міністерства іноземних справ Данії («Даніда»). Аналогічне дослідження з подібним опитувальником проводилося на замовлення ГО «Детектор медіа» у лютому 2018 року.

Опитування проводилося методом особистих інтерв’ю з використанням планшетів у домогосподарствах проживання респондентів. Польовий етап дослідження тривав з 9 по 20 лютого 2019 року. Загалом у рамках дослідження було проведено 2042 інтерв’ю з респондентами, які проживають у 110 населених пунктах України.

Вибірка репрезентативна для дорослого населення, яке постійно проживає на території України, не проходить військову службу і не перебуває у в’язницях або медичних закладах (лікарнях, медичних інтернатах). До вибірки не включалися території, які тимчасово не контролюються владою України, – АР Крим, окремі райони Донецької і Луганської областей.

Статистична похибка не перевищує:

Переглянути дослідження можна тут.

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY