detector.media
13.03.2019 19:25
Політтехнологу Манафорту оголосили другий вирок - 43 місяці ув'язнення
Політтехнологу Манафорту оголосили другий вирок - 43 місяці ув'язнення
Суд у Вашингтоні оголосив вирок у 73 місяці ув'язнення за лобізм в інтересах клієнтів з України, але 30 місяців з цього терміну колишній голова виборчого штабу Дональда Трампа Пол Манафорт відбуватиме одночасно з терміном відповідно до попереднього вироку суду Вірджинії.

Про це повідомляє «Голос Америки».

Так, із врахування обох вироків Манафорт проведе за ґратами більше шести років - 9 місяців він вже провів за ґратами. 

Як писало видання Politico, суд у Вашингтоні розглядав вирок за звинуваченнями у «змові проти уряду США» та у «змові з метою перешкоджання правосуддю». Раніше Манафорт визнав, що порушив американське законодавство щодо лобізму в інтересах закордонного уряду та відмивання грошей, працюючи з клієнтами з України.

Суддя відзначила, що Манафорт не розкаявся у своїх діях вчасно.

У ході виголошення вироку в середу суддя наголосила, що питання змови з Росією не розглядалося у даній справі, а отже не було вирішене під час її розгляду. ЗМІ США акцентують увагу на Манафорті саме як на найбільш відомому обвинуваченому за результатами роботи слідства щодо втручання Росії у політичні процеси у США.

Нагадаємо, 7 березня суд у штаті Вірджинія засудив Манафорта до майже 4 років ув'язнення за банківське та податкове шахрайство та ін. Тоді суддя наголосив, що дана справа та вирок жодним чином не стосувались жодної змови Манафорта із урядом Росії.

Як писав «Детектор медіа», 30 жовтня 2017 року ФБР звинуватила колишнього голову виборчого штабу президента Дональда Трампа Пола Манафорта, який багато років працював в Україні на виборчих кампаніях Віктора Януковича та Партії регіонів, за 12 епізодами, включно зі змовою проти влади США.

У звинуваченні окремо вказано, що з 2006 до 2015 року Пол Манафорт як консультант та лобіст працював незареєстрованим представником Партії регіонів, Віктора Януковича та «Опозиційного блоку». Зазначено, що так він заробив десятки мільйонів доларів, з яких не сплатив податків у США.

На початку грудня 2017 стало відомо, що газета Kyiv Post опублікує статтю про Манафорта, яку в США вважають порушенням умов звільнення його під заставу. Того ж місяця суд заборонив Манафорту спілкуватися з журналістами.

Згодом журналіст The Atlantic Франк Фоера зробив розслідування, під час якого з’ясувалося, що колишній керівник кампанії Трампа, політтехнолог та екс-радник Януковича Пол Манафорт мав у кожному міністерстві в Україні своїх людей.

У червні 2018 року суд у США взяв під варту Манафорта. Суддя зазначив, що той «зловживає» довірою, наданою йому півроку тому.

Слідча група Роберта Мюллера представила понад 300 документів, які розкривають деталі співпраці Манафорта з Партією регіонів і «Опозиційним блоком».

У серпні 2018 року журі присяжних визнало Манафорта винним за 8 із 18 пунктів обвинувачення, включно з податковими махінаціями, порушенням банківського законодавства і приховуванням рахунків в іноземних банках.

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY