detector.media
10.03.2019 15:39
У Белграді учасники антиурядових протестів заблокували будівлю громадського телебачення
У Белграді учасники антиурядових протестів заблокували будівлю громадського телебачення
У Сербії більше 3 місяців тривають акції протесту проти президента Александера Вучича і керованої ним Сербської прогресивної партії. Протестувальники заблокували будівлю громадського телебачення в столиці країни.

Про це 10 березня повідомляє «Укрінформ».

Організатори акції заявили, що участь у протестах взяли 40 тисяч людей, повідомляє «Європейська правда» з посиланням на сербську службу BBC. Поліція не оприлюднила свою професійну оцінку.

Протестувальники пройшли маршем до сербської телекомпанії РТС, вимагаючи більш професійного і справедливого висвітлення у журналістських матеріалах. Вони також закликали до свободи ЗМІ, більшої присутності опозиційних поглядів в ефірі і припинення «політичного насильства» в Сербії.

За два дні до акції організатори протесту оприлюднили вимоги до РТС, встановивши крайній термін для телеканалу, до якого опозиції слід надати більшу присутність у новинних блоках.

Представники телерадіокомпанії вважають, що блокуванням будівлі протестувальники «переходять межу між законними протестами і незаконним тиском на службовців державної компанії».

Учасники протестів, у свою чергу, наголосили, що це - «тиск не на журналістів і державних службовців, а на керівництво самої компанії».

Протести почалися після того, як в листопаді 2018 року в одному з міст на півдні Сербії був жорстоко побитий один з представників сербської опозиції - Борко Стефанович.

Нагадаємо, раніше редакція сербського телеканалу N1TV отримала лист з погрозою вбити журналістів, їх родичів та підірвати офіс. Поліція арештувала підозрюваного. Комітет захисту журналістів закликав сербську владу ретельно розслідувати погрози журналістам.

Виконавчий продюсер N1TV Ігор Бозіч заявив, що лист із погрозами надійшов того ж дня, коли президент країни Александер Вучич назвав телеканал антиурядовим.

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY