detector.media
16.10.2003 13:17
Ігор Лубченко прокоментував Одеську конференцію Асоціації працівників ЗМІУНІАН
Одеська конференція Асоціації працівників ЗМІ України – “спроба державних чиновників тримати і далі пресу та журналістів у вузді”. Так голова Національної спілки журналістів України Ігор ЛУБЧЕНКО прокоментував проведення в Одесі 15-16 жовтня Всеукраїнських зборів працівників Асоціації, у порядку денному якої такі питання: "Роздержавлення ЗМІ - загроза інформаційній безпеці України", "Зарубіжні гранти як інструмент втручання в інформаційний простір України", "Деструктивна позиція керівництва НСЖУ".

У переданому УНІАН коментраі І.ЛУБЧЕНКО зазначає, що роздержавлення державних і комунальних ЗМІ – це гостра і неоднозначна проблема. Водночас, ппереконаий голова НСЖУ, у демократичному суспільстві, яким прагне стати й українське, не можуть бути засоби масової інформації, які існують за бюджетні кошти.

За словами І.ЛУБЧЕНКА, є проекти законів роздержавлення, підготовлені народними депутатами і Українською асоціацією видавців періодичної преси. Проте, якщо вони будуть ухвалені, сотні журналістів будуть викинуті на вулицю.

Натомість НСЖУ розробила свій законопроект. Він передбачає: віддати редакційні приміщення і редакційне майно трудовим колективам, вирішити питання пенсійного забезпечення журналістів роздержавлених ЗМІ і лише після цього, за бажанням трудового колективу, переходити до роздержавлення цієї газети чи журналу.

За словами І.ЛУБЧЕНКА, цей проект обговорюється в низових організаціях Спілки. 24 жовтня це питання виноситься на обговорення пленуму правління НСЖУ. Маємо на меті без поспіху провести ще низку заходів – “круглих столів”, “гарячих ліній” тощо, опрацювати усі пропозиції і виробити варіант проекту закону, який би найповніше праховував інтереси суспільства і журналістів, повідомив голова Національної спілки журналістів.

Говорячи ж про конференцію, організовану Асоціацією працівників ЗМІ України, яка виступає проти роздержавлення комунальних ЗМІ, І.ЛУБЧЕНКО зазначив: “Одеська конференція – спроба державних чиновників тримати і далі пресу та журналістів у вузді. Що ж стосується формулювань порядку денного на кшталт “Деструктивна позиція НСЖУ”, то це вже лежить за межами моралі. Не діло держчиновника, яким є пан ПЕТРЕНКО (Віктор ПЕТРЕНКО очолює Асоціацію працівників ЗМІ України і водночас є заступником голови Держкомітету України з питань телебачення і радіомовлення – УНІАН), оцінювати діяльність творчої громадської організації, якою є Спілка”.

“До речі, на зібрання з таким тріскотливим порядком денним саме керівництво НСЖУ організатори дійства запросити не наважились”, - підсумував І.ЛУБЧЕНКО.

Як повідомляв УНІАН, 15 жовтня в Одесі близько ста редакторів районних і міськрайонних газет України, що прибули на всеукраїнські збори Асоціації працівників ЗМІ України, призначені на 16 жовтня, обговорили напередодні у пансіонаті „Оріан" проблеми роздержавлення районних та міськрайонних газет.

Учасники зібрання, названого організаторами конференцією, піддали різкій критиці діяльність керівництва НСЖУ, Верховної Ради України, парламентського комітету з питань свободи слова та інформації, зарубіжних фондів та деяких посольств, політиків національно-демократичного спрямування за сприяння роздержавленню місцевої преси, що перебуває у комунальній власності.

Після цього, за ініціативи редактора ренійської міської газети „Час пік" Олександра МУРАВЕНКА присутні і утворили оргкомітет для підготовки установчої конференції нової журналістської організації. Оргкомітет зі створення майбутньої структури, покликаної захищати інтереси районних та міськрайонних газет, очолив колишній редактор „Президентського вісника", президент Державної телерадіомовної компанії "Всесвітня служба "Українське телебачення і радіомовлення" Василь ЮРИЧКО. На думку одного з промовців, організація може бути названою «Всеукраїнська асоціація журналістів».

УНІАН

Читайте також:

„Ця влада їх і продасть”
detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY