detector.media
17.09.2003 17:59
Євросоюз стурбований станом розслідування справи Ґонґадзеbbc.co.uk
Європейський Союз оприлюднив заяву, в якій висловлюється стурбованість браком досягнень у розслідуванні вбивства українського журналіста Георгія Ґонґадзе.

"У третю річницю зникнення і вбивства українського журналіста Георгія Ґонґадзе, Європейський Союз хоче висловити занепокоєння нестачею просування у розслідуванні обставин його смерті. За три роки з часу смерті Ґонґадзе, кілька журналістів в Україні загинули насильницькою смертю, а інші зазнали нападів."-Із тексту заяви ЄС.

16 вересня минуло рівно три роки відтоді, як журналіст зник. Вчора поблизу місця виявлення його обезголовленого тіла, біля лісу під Києвом, встановлено пам'ятний хрест.

У заяві ЄС мовиться, що упродовж тих трьох років кілька інших журналістів в Україні загинули від насильства, а інші зазнали нападів.

Там також висловлюється стурбованість тим, що репортерам в Україні можуть перешкоджати і роботі чи залякувати їх.

16 вересня низка опозиційних партій та неурядові організації провели в Україні заходи на вшанування пам'яті вбитого три роки тому журналіста Георгія Ґонґадзе.

Зокрема, встановлено пам'ятний хрест на місці, де було знайдено обезголовлене тіло Ґонґадзе.

Вдова журналіста Мирослава Ґонґадзе в інтерв'ю Українській службі Бі-Бі-Сі сказала, що не вірить у здатність чинної влади та офіційних органів знайти убивць її чоловіка - батька двох дітей.

Мирослава Ґонґадзе виступила в Лондоні в Асоціації іноземної преси на запрошення Національної профспілки журналістів Британії.

Вона, зокрема, звернула увагу на листи підполковника Ігоря Гончарова як нове свідчення у справі. Вона нагадала, що Генпрокуратура вже визнала автентичність листів, де йдеться про те, що правоохоронні оргіни співпрацювали із злочинним світом для скоєння замовних злочинів.

Вдова журналіста висловила побоювання, що тепер у перебігу розслідування акценти з замовників буде зміщено на виконавців.

Джеремі Дір, генеральний секретар Національної профспілки журналістів, яка в числі інших європейських організацій веде кампанію за ретельне і неупереджене розслідування вбивства українського журналіста, назвав справу Ґонґадзе лакмусовим папірцем свободи преси у Європі.

Також представники журналістських організацій висловили розчарування результатами незалежного звіту представника Ради Європи Ханс-Крістіана Крюгера. Цей звіт було оприлюднено перед парламентською асамблеєю Ради Європи у червні цього року.

У ньому було сказано, що з призначенням на посаду нового Генпрокурора розслідування у справі Гонгадзе провадилося відповідно до "стандартів, прийнятих у демократичних суспільствах".

На зустрічі, крім представників британських журналістів та голови Інституту масової інформації Алли Лазарєвої, також був присутній чільний представник Міністерства закордонних справ Британії Деніс МакШейн, який щойно повернувся з Києва.

Він сказав, що позиція Британії щодо розслідування та покарання винних у загибелі Георгія Ґонґадзе чітка: цю справу має бути доведено до кінця.

За словами пана МакШейна, він підняв питання "справи Ґонґадзе" та питання свободи преси в Україні під час зустрічі з українськими високопосадовцями. Поки в Україні не будуть дотримуватися норми, що дозволяють журналістам не зазнавати тиску, - про її вступ до ЄС мова йти не може, сказав він.

Національна спілка журналістів України та Київська незалежна медіа-профспілка закликали Верховну Раду внести до порядку денного звіт Генерального прокурора Святослава Піскуна про перебіг розслідування загибелі Георгія Ґонґадзе та Ігоря Александрова, а також злочинів проти інших журналістів.

bbc.co.uk
detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY