У Кременчуці дискутували про те, якою бути Незалежній медіа профспілці
6 вересня в Кременчуці відбулася конференція-круглий стіл “Етичні засади, професійні стандарти, реформування ЗМІ”, на яку зібралися близько двадцяти представників ЗМІ регіону, за участі представника МФ “Відродження” менеджера програми ЗМІ Павла Бялика та голови Київської НМП Сергія Гузя.
Дискусія часто відходила від теми, більшість присутніх не було на минулому заході Кременчуцької профспілки, тому основна частина розмов та дискусій зводилася до ознайомлення зацікавлених журналістів з національним незалежним медіа-профспілковим рухом, повідомляє сайт НУО "За права кожного".
Найбільше турбувало присутніх питання відкритості в діях Кременчуцької медіа-профспілки, питання шляхів розвитку міського профспілкового медійного руху.
Профспілковий апарат бачить головним завданням побудову сильних дійових первинних осередків в редакціях ЗМІ регіону, інакше бути членами профспілки можна лише для самовпевненості. В цій позиції маються певні розходження з думками присутніх, тому Комітет КрНМП має власним завданням детальне обгрунтування власної позиції та приведення іншого варіанту можливого розвитку КрНМП, де теж має бути детальне обгрунтування важелів на користь або тієї, або іншої позиції.
Отже, шлях перший – побудова дійових первинних осередків профспілки. Ініціатива створення первинного осередку може виникнути тільки на базі домовленості колег в редакції. Це надає привід порозумітися, знайти загальні точки зору, побудувати лінію компромісу вже у власній редакції, окреслити позиції. Тоді ініціатори первинного осередку зможуть розробляти і стратегію дій, і висувати власного делегата у виборні органи міського профспілкового апарату. В такому разі, коли вже колектив має самоорганізацію в первинний осередок, делегата та представника в Комітеті, з ним необхідно рахуватися, для такого колективу і відкриваються можливості колективних договорів, ведення переговорів з власниками, всі законодавчі можливості змінювати ситуацію у власній редакції.
Шлях другий – відкритий прийом членів міської профспілки. Припустимо, ви – член Кременчуцької медіа-профспілки, але в редакції більше ваших соратників немає. Ви отримаєте лише можливості медичного страхування, і не зможете змінити ситуацію в колективі доти, доки не з’явиться в міському профспілковому апараті ще один представник вашої редакції, щоб з’явилася можливість зареєструвати первинний осередок. Мінуси другого шляху у порівнянні з першим: якщо ви працівник ЗМІ, що пішли в профспілку наразі, коли в вашої редакції вас не підтримують, опісля будете агітувати до вступу всіх інших, розповідати колегам, який ваш шеф поганий, і яким він буде шовковим опісля того, як “всі ми” створимо первинний осередок, то почнуть працювати механізми конфлікту, скоріш за все ви не досягнете мети і не отримаєте всіх привілей, що їх надавати в можливостях профспілки, можливо вас почнуть просити залишити їх затишну до вашого вступу редакцію і ще невідомо, чи схочете ви вступати у прямий судовий конфлікт. Імідж міської профспілки почне страждати. Виникне пряма недовіра.
Отже у порівнянні двох шляхів, перший представляється найнебезпечнішим та найдійовішим, тим більше, що знайти однодумців серед колег не так вже і складно, потрібно лише окреслити переваги.
Місяць вересень – місяць очікування для КрНМП, що подала за день до проведення заходу пакет документів в повному обсязі на легалізацію в обласне управління юстиції. За цей термін прийнято рішення провести інформаційно-агітаційну компанію в редакціях засобів масової інформації регіону. На початку жовтня КрНМП має провести позачергові загальні збори-конференцію, де будуть присутні представники редакцій ЗМІ регіону, що бажають створити первинний осередок, або вже створили, задля розширення Комітету, Ревізійної комісії, прийняття нових делегатів в виборні органи від первинних осередків.
А доки триватиме обговорення та планування нових дій профспілкового осередку регіону.