detector.media
20.06.2003 15:21
На розгляд парламенту винесено нову редакцію Закону "Про телебачення та радіомовлення" УНІАН
Голова Комітету Верховної Ради України з питань свободи слова та інформації Микола ТОМЕНКО, який спільно з народними депутатами Олександром ЗІНЧЕНКОМ, Миколою БАГРАЄВИМ, Юрієм АРТЕМЕНКОМ, Володимиром ЯВОРІВСЬКИМ вніс на розгляд законопроект про внесення змін до Закону "Про телебачення і радіомовлення" (нова редакція), вважає, що цей документ допоможе вирішити суперечливі питання ліцензування телерадіоорганізацій. Як ідеться у коментарі М.ТОМЕНКА, переданому агентству УНІАН, необхідність серйозного реформування Закону "Про телебачення і радіомовлення" стала очевидною ще декілька років тому. Прийнятий у 1994 році закон не міг змістовно охопити основні проблеми розвитку телерадіоінформаційної галузі, оскільки на час його створення національний телерадіоінформаційний ринок лише починав формуватися. Галузь характеризується надзвичайно високими темпами технологічного розвитку, яку не відображав старий закон. Як вважає М.ТОМЕНКО, чинний закон недостатньо чітко визначав предмет і процедуру ліцензування телерадіоорганізацій і містив чимало положень, не узгоджених з прийнятими пізніше законодавчими актами. Завдяки цьому, на думку депутата, занадто великий обсяг відносин у сфері ліцензування, проведення конкурсів тощо регулювався підзаконними актами.

Необхідність реформування Закону "Про телебачення і радіомовлення" підтвердила кількість змін і поправок до нього: менш ніж за десять років було прийнято 11 відповідних законодавчих актів. але такий шлях удосконалення закону виявився неефективним, зазначає М.ТОМЕНКО. За його словами, при розробці щойно зареєстрованого законопроекту максимально враховувалися висновки європейських експертів, які провели аналіз закону з точки зору відповідності нормам та принципам європейського законодавства. У зареєстрований проект закону включено положення Європейської конвенції про транскордонне телебачення і рекомендацій Комітету міністрів Ради Європи "Про зображення насилля в електронних ЗМІ", "Про заходи щодо сприяння плюралізму в медіа", "Щодо незалежності та функцій регулюючих органів в телерадіомовному секторі".

У цьому законопроекті, йдеться у коментарі, серед іншого, визначено структуру національного телебачення і радіомовлення, яку складають система Суспільного телерадіомовлення, приватні, державні, комунальні та громадські телерадіоорганізації. Визначено також спеціальний статус Національної телекомпанії України та Національної радіокомпанії України і запропоновано компромісні механізми призначення їхніх керівників – за участю Верховної Ради та Президента України

Як зазначає М.ТОМЕНКО, також у проекті закону докладно викладено принципи, засади, механізми і процедуру ліцензування. Законопроект мінімізує можливості зловживань та адміністративного тиску під час ліцензійного процесу.

У цьому законопроекті пропонується через механізми ліцензування мовлення надати Національній раді з питань телебачення і радіомовлення реальні важелі впливу на формування змістовних аспектів національного інформаційного простору, моделювання його розвитку, за умов забезпечення свободи слова, незалежності ЗМІ, вільного інформаційного обміну та принципів європейських конвенцій, зокрема, Конвенції про транскордонне телебачення. Проте, наголосив депутат, окремі норми цього законопроекту потребують ширшого громадського обговорення та експертизи. Комітет зі свободи слова та інформації зробить усе необхідне, щоб цей документ на виході став оптимальним та ефективно діючим. Інф. УНІАН
detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY