Литвин доручивЗінченку взяти під особистий контроль виконання НТКУ постанови про висвітлення роботи ВР, УНІАН
Голова Верховної Ради Володимир ЛИТВИН доручив своєму заступнику Олександру ЗІНЧЕНКУ взяти під особистий контроль питання виконання Національною телекомпанією України постанови парламенту про висвітлення діяльності Верховної Ради. Зокрема, як повідомив прес-секретар спікера Ігор СТОРОЖУК, В.ЛИТВИН доручив О.ЗІНЧЕНКУ взяти під особистий контроль розв’язання «штучно створеної проблеми» щодо висвітлення діяльності ВР на Першому національному телеканалі, для чого, можливо, зустрітись з керівником телекомпанії Олександром САВЕНКОМ.
І.СТОРОЖУК підкреслив, що голова ВР, як і весь парламент, докладають значних зусиль для законодавчого забезпечення свободи слова в Україні. Коментуючи ситуацію, яка виникла з невиконанням НТКУ постанови ВР, В.ЛИТВИН підкреслив, що ця постанова є колегіальним рішенням всієї ВР, а не лише окремих депутатів чи керівництва парламенту, і є документом, який НТКУ повинна виконувати, а не коментувати на прес-конференціях. На думку В.ЛИТВИНА, набагато легше знайти пояснення тому, що не робиться, а не шукати засоби вирішення питання. До того ж, зазначив В.ЛИТВИН, треба говорити про всі важелі впливу на телекомпанії, а не лише акцентувати увагу на взаємовідносинах виключно з ВР, - процитував спікера І.СТОРОЖУК.
Тому, на думку В.ЛИТВИНА, це питання можна вирішити і без винесення його на загальноєвропейську дискусію.
Як повідомляв УНІАН, сьогодні президент Національної телекомпанії України Олександр САВЕНКО заявив, що НТКУ розцінює втручання у свою програмну політику та творчу діяльність з боку Верховної Ради як спробу запровадити цензуру. За його словами, Постанова ВР щодо порядку висвітлення роботи третьої сесії ВР 4 скликання містить низку прямих вказівок НТКУ, які тричі порушують законодавство – в одному реченні вказується час, день та хронометраж трансляції програм про висвітлення діяльності Верховної Ради. (НТКУ зобов’язана 6 разів на тиждень з 19.00 до 20.00 забезпечувати 45-хвилинну трансляцію засідань сесії).
О.САВЕНКО відзначив, що Закон «Про внесення змін до деяких законів України за результатами парламентських слухань «Суспільство, засоби масової інформації, влада: свобода слова та цензура в Україні» заборонив втручатися в професійну діяльність журналістів та контролювати поширення чи непоширення певної інформації з боку органів державної влади.
Тому, за словами О.САВЕНКА, він «не знає, яким чином можна коментувати той факт, що законодавчий орган порушує закон. Дивує позиція парламентаріїв, які вважають, що коли хтось цензурує НТКУ, то це погано, а коли сама Верховна Рада – добре». Відповідаючи на запитання журналістів, президент НТКУ зауважив, що висвітлення роботи наступної сесії Верховної Ради України потребує більш детального та зваженого підходу з боку самих парламентаріїв. «Ми сьогодні говоримо про те, що НТКУ - національний телеканал, а не парламентський. Вихід з цієї ситуації потрібно шукати, і цей вихід диктується буквою закону», - піднреслив він.