„Стандарти журналістики стосуються всіх, хто працює на ринку медіа, незалежно від того, чи це є опозиційні, чи провладні ЗМІ”, - сказав голова Комітету ВР зі свободи слова Микола Томенко на відкритті Форуму „Правозахист журналістів”. Дещо перефразувавши відому сентенцію Ернесто Че Гевари, він підкреслив, що „кожен необЄрунтований позов проти журналіста повинен розглядатися журналістським середовищем як протиправні дії проти всіх журналістів, і кожен випадок перешкоджання професійній діяльності журналіста повинен сприйматися як перешкоджання всім журналістам”. Тільки за таких умов можна буде переломити ситуацію, - вважає Томенко.
Микола Томенко також презентував посібник „Правовий самозахист журналістів”, виданий очолюваним ним Комітетом та Громадською радою з питань свободи слова та інформації. Андрій Шевченко, шеф-редактор служби новин телеканалу НБМ, вважає, що сьогодні журналісти мають „шанс повернення професії і повернення цієї країни”. Він закликав присутніх скористатися з нього.
Юрист Валерій Корнілов, який спеціалізується на журналістських справах, розповів про випадки з власної практики, коли на журналістів чинився тиск через силові структури. Він закликав журналістів звертатися до юристів при перших ознаках подібних випадків, а також звернувся до них з проханням приходити на процеси своїх колег: „Судді бояться гласності, відкритості, вони бояться навіть фіксування процесів на плівку. Треба якомога ширше розповідати про замовлені у високих кабінетах справи проти журналістів”.
Головний редактор Інтернет-видання „Детектор медіа” Наталя Лігачова висловила дещо песимістичний погляд, згадуючи минулорічні виступи журналістів: „Ми багато зробили, але поки що не змогли переломити ситуацію. "Темники" продовжують розповсюдживатися по більшості електронних і деяких друкованих ЗМІ. У виданнях практично відсутня критика представників влади. А значить - цензура є”.
IMI