Загибель у Багдаді українського репортера Тараса Процюка не можна вважати нещасним випадком, заявляють у міжнародній правозахисній організації "Репортери без кордонів".
"Оскільки не проводилося ніякого серйозного розслідування, а його результати не були розголошені, ніщо не дозволяє стверджувати, що постріл з гармати по готелю "Мерідіен Палестин" був просто "нещасним випадком". І оскільки мова йде про трагічний інцидент, відповідальні за нього повинні бути виявлені і покарані", - говориться у заяві "Репортерів без кордонів", поширеній у зв'язку із заявою посла США в Україні Карлоса Паскуаля про те, що загибель Процюка була "нещасним випадком".
У заяві, текст якої переданий у п'ятницю в агентство "Інтерфакс-Україна", зазначається, що "Репортери без кордонів" звернулися до комісії з розслідування фактів порушень Женевської конвенції, а також Пентагону з проханням провести реальне розслідування обставин смерті журналістів, убитих в Іраку англо-американськими силами.
"Відповідь Пентагона - лист Вікторії Кларк (Victoria Clarke), помічника міністра оборони США Дональда Рамсфельда (Donald Rumsfeld), датований 14 квітня 2003 року - містить такі загальні місця і трюізми, що з нього можна легко зробити висновок, що американська армія не має жодного наміру провести серйозне розслідування цієї драми", - говориться у заяві.
"У листі відсутнє слово "розслідування", а також відсутні імена убитих журналістів", - заявив генеральний секретар "Репортерів без кордонів" Робер Менар.
"Ця легковажність й очевидна відсутність волі покарати відповідальних за цей промах, - якщо, звичайно, мова йде про промах - додає непривабливий імідж збройним силам англо-американської коаліції, які на словах ведуть цю війну в ім'я демократичних і ліберальних цінностей", - додав він.
Телеоператор інформаційного агентства Reuters, 35-річний українець Тарас Процюк загинув 8 квітня у Багдаді внаслідок обстрілу американським танком офісу у готелі "Палестина", де працювали журналісти. На цьому тижні у США почали розслідування обставин його загибелі
УП