detector.media
Світлана Чернецька
«Детектор медіа»
08.11.2018 18:27
Студентів-журналістів навчають фактчекінгу, медіабрендингу та протидії інформаційному тероризму – дослідження ГО «Детектор медіа»
Студентів-журналістів навчають фактчекінгу, медіабрендингу та протидії інформаційному тероризму – дослідження ГО «Детектор медіа»
У вишах, які випускають студентів за спеціальністю «Журналістика», запроваджено інноваційні курси, які покликані підготувати майбутніх журналістів до викликів часу. Такими є результати дослідження «Журналістська освіта в Україні: чи працює система», проведеного дослідницькою групою ГО «Детектор медіа» за фінансової підтримки Danida.

Результати дослідження було представлено 7 листопада на загальноукраїнській конференції «Журналістська освіта та професія журналіста в Україні: як знайти точки дотику?».

Майже в кожному з 13 вишів, які взяли участь у дослідженні, є курси з фактчекінгу чи роботи з великими обсягами даних.

На думку дослідницької групи ГО «Детектор медіа», яка працювала над дослідженням, це може свідчити про те, що викладачі цих вишів пройшли навчання, які проводять українські та закордонні громадські організації в цьому напрямку.

З огляду на ситуацію в країні, з’явились і курси, покликані протидіяти інформаційним загрозам – «Інформаційна та медіабезпека», «Інформаційний тероризм», «Військова журналістика», «Сенсація та тероризм у ЗМІ».

Деякі курси покликані сформувати вміння працювати у спеціалізованих сферах журналістики, наприклад, «Особливості роботи журналіста у фешнтревелфуд-журналістиці».

Інші, хоч і звуться інноваційними, є ще одним інструментом привабити якомога більшу частину аудиторії по споживання тексту й актуальні вже деякий час. Таким є, до прикладу, курс «Мультимедійні засоби створення і верифікації контенту».

Дослідники зазначають, що факт існування курсів з ознаками інноваційності будуть корисними для майбутніх фахівців у процесі створення конкурентного медіапродукту в умовах інформаційного суспільства.

З повним текстом дослідження можна ознайомитись тут.

Нагадаємо, перше дослідження якості журналістської освіти, проведене громадською організацією «Детектор медіа» 2016 року, було опубліковане разом із рейтингом осередків журналістської освіти.

Фото: Максим Лисовий

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY