detector.media
28.10.2018 12:00
В ОБСЄ засудили призначення судом штрафу в 22 млн рублів журналу The New Times
В ОБСЄ засудили призначення судом штрафу в 22 млн рублів журналу The New Times
26 жовтня московський мировий суддя призначив журналу The New Times і його головному редактору Євгенії Альбац штраф в 22 млн рублів за статтею про ненадання або несвоєчасне надання редакцією засобу масової інформації, мовником або видавцем інформації про отримання грошових коштів. У таку суму оцінюється обсяг фінансування журналу з весни 2017 року по зиму 2018.

Призначений штраф сприяє погіршенню ситуації зі свободою преси в Росії, йдеться в заяві представника ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Арлема Дезіра, передає «Медиазона».

«Надзвичайно високий штраф The New Times - це безпрецедентне рішення, яке шкодить свободі ЗМІ в Російській Федерації. Я закликаю владу скасувати рішення і сподіваюся, що воно буде переглянуто в апеляції. Я повторюю свій заклик до влади внести зміни до чинного законодавства про "іноземних агентів", щоб уникнути подібних ситуацій в майбутньому»,  - підкреслив Дезір.

На думку представника ОБСЄ, Росії варто уникати «необов'язкових і непропорційних дій, які можуть загрожувати плюралізму в пресі».

Як відомо, 15 листопада 2017 року російська Держдума схвалила поправки до закону «Про засоби масової інформації», згідно з якими окремі медіа можуть бути визнані іноземними агентами і які вимагають від медіа зокрема розкривати джерела фінансування. Того ж місяця до парламенту РФ внесли законопроект про штрафи для ЗМІ – «іноземних агентів».

Міністерство юстиції Росії внесло до списку «іноземних агентів» «Голос Америки», проекти «Радіо Свободна Європа / Радіо Свобода», телеканал «Настоящее Время» та «Фактограф». Ці ЗМІ зобов'язані звітувати перед Мін'юстом Росії про свою діяльність, а також вказувати в своїй продукції, що вони є іноземними агентами.

Росія розробила та ухвалила законопроект про визнання медіа «іноземними агентами» після того, як Міністерство юстиції США змусило зареєструватися російський державний телеканал RT у статусі з такою ж назвою та компанію, яка ретранслює російське державне радіо Sputnik у США.

Держдепартамент США застеріг Москву від застосування нового закону як інструменту обмеження свободи слова.

У січні Держдума Росії прийняла у першому читанні законопроект, який дозволить визнавати фізичних осіб іноземними ЗМІ, які виконують функції «іноземного агента». Комітет захисту журналістів закликав РФ відмовитися від цього законопроекту.

Нагадаємо, що українські правозахисні організації радять українській владі припинити копіювати російський досвід і не приймати закон «про іноземних агентів», підтримати який президент Петро Порошенко закликав депутатів.

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY