detector.media
Лілія Зінченко
«Детектор медіа»
05.09.2018 17:13
Star Media розпочне зйомки копродукційного серіалу «Принцип насолоди» 1 листопада
Star Media розпочне зйомки копродукційного серіалу «Принцип насолоди» 1 листопада
Який український телеканал покаже польсько-чесько-український серіал «Принцип насолоди» режисера Даріуша Яблонського, що виграв «патріотичний пітчинг» Міністерства культури України, наразі невідомо.

Про це сьогодні, 5 вересня, на прес-сніданку, присвяченому виробництву серіалу, розповіли генеральний продюсер кінокомпанії Star Media Влад Ряшин та польський режисер і продюсер Даріуш Яблонський.

8-серійна кримінальна драма «Принцип насолоди» про роботу слідчих – копродукційний проект України, Чехії та Польщі. За виробництво в Україні відповідає кінокомпанія Star Media.

За сюжетом, слідчі з трьох країн розслідують вбивства, які відбулися в цих країнах одночасно. Незабаром з'ясовується, що вбивства пов'язані однією історією, і слідчі об'єднуються в одну групу.

Польську та чеську частини серіалу вже відзнято у Варшаві та Празі. Українську частину зніматимуть в Одесі – на пляжі, в поліцейському відділку, в готелі та на вулицях міста. Зйомки розпочнуться 1 листопада, і, за словами Влада Ряшина, триватимуть близько 40 знімальних змін.

Українського слідчого зіграє актор Сергій Стрельников, його начальника – Станіслав Боклан, кримінальну журналістку – Дарія Плахтій, а паталогоанатома – Наталія Васько.

Актори розмовлятимуть англійською мовою в спільних із зарубіжними колегами сценах. В Україні серіал буде озвучено державною мовою. За словами Влада Ряшина, це буде «беземоційний голосовий супровід».

Нагадаємо, проект серіалу «Принцип насолоди» брав участь у конкурсі фільмів патріотичного спрямування Міністерства культури України. Star Media розкрила загальний кошторис проекту – понад 5 млн євро, та вартість української частини виробництва – 25 млн грн, з якої в держави продюсери просили половину, тобто майже 12,5 млн грн. Проект став переможцем пітчингу та очікує на державну фінансову підтримку. 

Поки Кабінет Міністрів України не затвердив результатів конкурсу Мінкульту, Влад Ряшин називає Star Media єдиним інвестором проекту: «На даний момент інвестор один – Star Media, сума інвестицій української сторони – 100 тис євро на серію. Ми сподіваємося, що нас підтримає держава на 40%, але поки що вкладаємо власні кошти. Сподіваємося також, що один з українських каналів, купивши права, по суті стане співінвестором цього проекту, таким чином ми зможемо наблизитися до повернення інвестицій. А за рахунок продажів закордон будемо сподіватися на прибуток».

За правилами конкурсу Мінкульту, продюсери мали подати договір з українським телеканалом, який згоден транслювати серіал. На пітчингу Star Media анонсувала показ «Принципу насолоди» на каналі «UA:Перший». 

На прес-сніданку Влад Ряшин розповів, що наразі тривають перемовини з кількома «найбільшими» телеканалами про трансляцію. На запитання «Детектора медіа» щодо трансляції на «UA:Першому», він відповів, що це буде повторний, а не прем’єрний показ. 

«Ми розуміли, що жоден з українських каналів фізично не зможе інвестувати в цей серіал, бо він дуже коштовний. Ми запропонували Суспільному за символічні гроші – кілька гривень – придбати права на повторний показ. Але прем’єра та інші покази будуть на іншому партнерському каналі», - відповів пан Ряшин. А також додав, що канал обиратиметься без втручання копродюсерів, адже права на дистрибуцію в Україні належать виключно Star Media.

На презентацію проекту прийшли знімальні групи телеканалів «Інтер», «1+1» та ICTV, а також представники «Медіа Групи Україна».

У Чехії «Принцип насолоди» покаже Центральне телебачення, в Польщі – канал Canal+. Також команда серіалу має домовленості з німецькою дистриб’юторською компанією Beta Film, яка займатиметься продажем проекту в інші європейські країни.

У коментарі «Детектору медіа» Влад Ряшин повідомив, що творці серіалу планують презентувати його на Каннському кіноринку весною наступного року. «Напевно, зробимо і допрем’єрні покази в країнах-виробниках, а чи будемо запускати серіал в ефір у трьох країнах одночасно – не думаю, що це принципово», – додав він. 

За словами Даріуша Яблонського, сценарист серіалу Мачей Мачеєвський вже працює над другим сезоном. 

~insertother~

Як писав «Детектор медіа», копродукційний проект «Принцип насолоди» став одним із переможців конкурсу фільмів патріотичного спрямування Міністерства культури України. Після чого деякі представники кіноспільноти, народні депутати та громадянський рух «Відсіч» висловили незадоволення, зокрема, тим, що у «патріотичному пітчингу» перемегають проекти компанії Star Media, яка «виробляє контент для РФ», а до складу експертної ради, що оцінює проекти, входить представниця від компанії – керівниця ТОВ «Стар Медіа» і ТОВ «Стар Медіа ТБ» Ольга Пантелеймонова. 

На це нарікав, наприклад, режисер Володимир Тихий. Нардепи Остап Єднак і Ганна Гопко написали зверення до прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана із проханням переглянути результати конкурсу. Листа до Гройсмана оприлюднив і громадянський рух «Відсіч». А правління Спілки кінематографістів України на своєму засіданні дійшли висновку про потребу затвердити офіційну відмову визнавати результати конкурсу. 

Фото: прес-служба Star Media

detector.media