detector.media
19.07.2018 17:27
Freedom House Ukraine закликає розслідувати напад на Шабуніна та «припинити тиск на громадянське суспільство»
Freedom House Ukraine закликає розслідувати напад на Шабуніна та «припинити тиск на громадянське суспільство»
Правозахисна організація Freedom House Ukraine закликала українську владу розслідувати напад на голову Центру протидії корупції Віталія Шабуніна, який стався 17 липня у Києві біля приміщень Національного антикорупційного бюро України та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

Про це повідомляється на сторінці організації у Facebook.

«Громадські активісти та правозахисники закликали Україну розслідувати напад на антикорупціонера Віталія Шабуніна та припинити масовий та системний тиск на громадянське суспільство. Freedom House Ukraine підтримує заклик активістів та разом з ними наголошує, що діяльність з протидії корупції та організованій злочинності – одна з ключових для України. Корупційні злочини мусять ефективно розслідуватися, а злочинці мусять бути покарані», - йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, 17 липня громадські організації Центр протидії корупції, Автомайдан та ініціатива Небайдужі організували та провели акцію із закликом звільнити керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) Назара Холодницького через закриття кримінального провадження, яке стосувалось сина міністра внутрішніх справ Арсена Авакова — Олександра та екс-заступника міністра Сергія Чеботаря.

Під стінами САП проходили ще два протести. Один із них, за повідомленням Центру протидії корупції (ЦПК), був організований за участю політика Іллі Ківи – колишнього радника на громадських засадах голови МВС Арсена Аваков.

Ще одну акцію, як зазначає Реанімаційний пакет реформ (РПР), організував Всеволод Філімоненко, який називає себе журналістом та наразі судиться з Віталієм Шабуніним.

Під час акції Віталій Шабунін зазнав нападу, його облили зеленкою. Лікарі діагностували у нього хімічний опік очей. РПР підкреслює, що присутні на місці подій поліцейські не вжили достатніх заходів для того, щоб забезпечити безпеку учасників акції, через що Віталій Шабунін і зазнав нападу.

Коаліція громадських організацій Реанімаційний Пакет Реформ закликала органи правопорядку забезпечити швидке, повне та неупереджене розслідування факту нападу на Шабуніна.

18 липня генеральний прокурор України Юрій Луценко доручив Прокуратурі Києва переглянути кваліфікацію подій під час акції біля САП 17 липня та зареєструвати кримінальне провадження. Як повідомили пізніше у ГПУ, було зареєстровано два кримінальних провадження за попередньою кваліфікацією ч. 2 ст. 296 Кримінального кодексу України (хуліганство).
~insertother~
detector.media