detector.media
19.07.2018 13:24
Український фільм «Межа очікування» потрапив до шортлиста Мадридського кінофестивалю
Український фільм «Межа очікування» потрапив до шортлиста Мадридського кінофестивалю
Стрічка про зниклих безвісти в Криму та на Донбасі потрапила до шортлиста 8-го Мадридського міжнародного кінофестивалю у категорії «Найкращий режисер документального фільму іноземною мовою». Переможці стануть відомі 28 липня.

В основу документального фільму «Межа очікування» лягли дві історії жінок – Катерини Хом’як з Волині, яка понад 1400 днів нічого не знає про долю своїх синів – Дмитра та Володимира, і  колишньої кримчанки Людмили Щекун, чоловіка якої викрали і катували напередодні анексії півострова.

Сини Катерини Хом’як захищали Україну на Донбасі у складі батальйону «Айдар», востаннє вона спілкувалась із ними 5 вересня 2014-го. За роки марних пошуків сім’я пережила чимало поневірянь.

Людмила Щекун досі не може позбутися страху за свою сім’ю після того, як із трьома дітьми чекала на повернення чоловіка з полону. Активіст кримського Євромайдану Андрій Щекун перебував у полоні 11 днів, потім був звільнений у результаті обміну.

Фільм «Межа очікування» був представлений восени 2017 року. Автор сценарію - Сергій Бібік, режисер – Станіслав Цехмістренко. Проект реалізувала громадська організація «Інтерньюз-Україна» за підтримки міжнародної громадської організації Internews.

«Знайти героїв для фільму було дуже складно, – розповідає Станіслав Цехмістренко, – багато з них відмовлялись пережити болючі спогади знову або боялись зашкодити рідним в полоні. Ми вдячні двом родинам, які погодились говорити про проблему вголос».

Зниклими безвісти в результаті російської агресії досі вважаються понад 400 українців.

«Інтерньюз-Україна» нагадує також, що 12 липня 2018 року Верховна Рада України проголосувала у другому читанні за довгоочікуваний законопроект «Про правовий статус осіб, зниклих безвісти». Документ визначає поняття «особа, яка зникла безвісти» в контексті міжнародного гуманітарного права, що закріплює права таких людей та надає їм відповідний захист. Цей закон забезпечує пошуки людини до тих пір, поки не встановлять її місце перебування чи поховання.

Як повідомляв «Детектор медіа», проект документальної стрічки «Панорама» (The Projectionist) кінокомпанії «МаГіКа-фільм» переміг на пітчингу Docs in Progress 53-го Міжнародного кінофестивалю у Карлових Варах, що проходив із 29 червня по 7 липня.

~insertother~

detector.media