detector.media
12.06.2018 10:43
Кінорежисери закликають колег знімати ролики про українських політв’язнів
Кінорежисери закликають колег знімати ролики про українських політв’язнів
Кінорежисери розпочали знімати ролики про усіх українських політв’язнів, заради звільнення яких оголосив голодування український режисер Олег Сенцов, та закликають колег долучатися до акції

Про це повідомляється на сайті Let My People Go, що присвячений кампанії за звільнення українських політв’язнів.

Куратор проекту – Таїсія Кругових.

«Робити щось хочуть багато, і для мене дуже несподівано, що на пост про зйомку фільмів відгукнулися люди, яких я навіть не знала. Наприклад, режисер з Риги, або, наприклад, режисери анімації», – розказала пані Кругових

Режисери запрошують колег приєднатися до акції:

«Колеги, друзі. У ситуації якогось загального безсилля, апатії та відсутність віри в справедливу правоохоронну, судову системи. І на тлі страху та мовчання раптом хтось вважатиме для себе можливим зняти хвилинний фільм про політв'язнів зі списку тих, за кого оголосив голодування Сенцов», – закликав втор фільму про Сенцова Шота Гамісонія.

На сайті вже розміщено роліки про чотирьох політв'язнів: Олега Сенцова, Нурі Прімова, Еміра Усейн-Уку та Сулеймана Асанова.

Нагадаємо, кримчанина Олега Сенцова затримали російські спецслужби у Криму в травні 2014 за звинуваченням в організації терактів на півострові. 25 серпня 2015 року Північно-Кавказький військовий окружний суд РФ визнав українського кінорежисера Олега Сенцова винним в організації терористичного угрупування і засудив його до 20 років колонії суворого режиму.

14 травня 2018 року Сенцов оголосив безстрокове голодування з вимогою звільнити всіх українських політв’язнів у Росії. Керівництво російської колонії у Лабитнангі пригрозило Сенцову примусовим годуванням. За словами адвоката Сенцова Дмитра Дінзе, український режисер голодуватиме до кінця.

Підтримку Сенцова та вимоги його звільнення висловили громадські діячі Чехіїросійські письменники та науковціПАРЄPEN Internationalрежисери Франції, Посольство США в УкраїніЄвросоюзОБСЄ, інші спільноти та  організації.

4 червня адвокат Олега Сенцова Дмитро Дінзе повідомив, що лікарі у колонії очікують до 30-го дня його голодування негативної реакції, щоб розпочати введення Сенцову поживної суміші через зонд.

~insertother~

detector.media