detector.media
11.06.2018 11:26
Під час Нормандської зустрічі говоритимуть про Сенцова, Сущенка та інших політв’язнів
Під час Нормандської зустрічі говоритимуть про Сенцова, Сущенка та інших політв’язнів
11 червня в Берліні, під час зустрічі у «нормандському форматі» на рівні глав МЗС, порушуватиметься питання звільнення ув’язнених в РФ українського журналіста Романа Сущенка, режисера Олега Сенцова та інших політв'язнів

Про це повідомляє «Укрінформ» з посиланням на коментар Надзвичайного посла Франції в Україні Ізабель Дюмон.

«Ми дуже уважно стежимо за ситуацією як Романа Сущенка, так і інших ув'язнених в Росії. Особлива увага також за Олегом Сенцовим, але не тільки. Завтра будуть зустрічатися міністри Нормандської четвірки, і це чутливе, тонке питання буде також обговорюватися. Ми звичайно бажаємо, щоб всі ув'язнені з Росії і Донбасу повернулися додому», –  сказала посол Франції.

Нагадаємо, українського режисера і кримчанина Олега Сенцова затримали російські спецслужби в анексованому Росією Криму в травні 2014 за звинуваченням в організації терактів на півострові. 25 серпня 2015 року Північно-Кавказький військовий окружний суд РФ визнав  Сенцова винним в організації терористичного угрупування і засудив його до 20 років колонії суворого режиму.

14 травня 2018 року Сенцов оголосив безстрокове голодування з вимогою звільнити всіх українських політв’язнів у Росії. Керівництво російської колонії у Лабитнангі пригрозило Сенцову примусовим годуванням. За словами адвоката Сенцова Дмитра Дінзе, український режисер голодуватиме до кінця.

Підтримку Сенцова та вимоги його звільнення висловили громадські діячі Чехіїросійські письменники та науковціПАРЄPEN Internationalрежисери Франції, Посольство США в УкраїніЄвросоюзОБСЄAmnesty InternationalМЗС КанадиМЗС ВеликобританіїМЗС Литви

Власного кореспондента інформаційного агентства «Укрінформ» у Франції Романа Сущенка затримали 30 вересня 2016 року у Москві, куди він прибув із приватним візитом. Увечері 2 жовтня російські ЗМІ повідомили, що Сущенка тримають у СІЗО «Лефортово» і звинувачують у «шпигунстві». Покарання за ст. 276 КК РФ («Шпигунство») передбачає до 20 років позбавлення волі. 27 березня у Московському міському суді почалися попередні слухання у справі Романа Сущенка. Журналіст провину не визнав у повному обсязі.

4 червня Сущенка засудили до 12 років колонії суворого режиму. МЗС України висловив протест Росії у зв'язку з незаконним вироком Романові Сущенку і вимагає його звільнення. Громадський захисник журналіста Марк Фейгін заявив, що вирок Сущенку може оскаржуватись півроку.

5 червня Марк Фейгін подав скаргу на рішення Московського міського судущодо вироку Сущенку.

Фото: ar.volyn.ua

 

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY