detector.media
08.06.2018 18:35
Держдеп США закликав Росію негайно звільнити Сущенка
Держдеп США закликав Росію негайно звільнити Сущенка
4 червня українського журналіста Романа Сущенка у Росії засудили до 12 років колонії суворого режиму.

США закликали Росію негайно звільнити українського журналіста Романа Сущенка. Про це у Twitter написала речниця Державного департаменту США Хізер Нойєрт.

«Сполучені Штати закликають до негайного звільнення українського журналіста Романа Сущенка та всіх українських політичних в'язнів, утримуваних Росією», - сказано у повідомленні.

Нагадаємо, власного кореспондента інформаційного агентства «Укрінформ» у Франції Романа Сущенка затримали 30 вересня 2016 року у Москві, куди він прибув із приватним візитом. Увечері 2 жовтня російські ЗМІ повідомили, що Сущенка тримають у СІЗО «Лефортово» і звинувачують у «шпигунстві». Покарання за ст. 276 КК РФ («Шпигунство») передбачає до 20 років позбавлення волі. 27 березня у Московському міському суді почалися попередні слухання у справі Романа Сущенка. Журналіст провину не визнав у повному обсязі.

4 червня Сущенка засудили до 12 років колонії суворого режиму. МЗС України висловив протест Росії у зв'язку з незаконним вироком Романові Сущенку і вимагає його звільнення. 

Громадський захисник журналіста Марк Фейгін заявив, що вирок Сущенку може оскаржуватись півроку.

Представник ОБСЄ зі свободи ЗМІ Арлем Дезір висловив жаль у зв'язку з тим, що українського журналіста Романа Сущенка в Росії засудили до 12 років позбавлення волі, та закликав звільнити його.

Комітет захисту журналістів (CPJ) вважає, що сторона обвинувачення не надала достатньо доказів у справі українського журналіста Романа Сущенка, та закликав російську владу негайно його звільнити.

Президент України Петро Порошенко вважає, що «Кремль понесе покарання» за вирок українському журналісту Роману Сущенку.

5 червня Марк Фейгін подав скаргу на рішення Московського міського суду щодо вироку Сущенку.

~insertother~

detector.media