detector.media
08.06.2018 11:37
У Нацасамблеї Франції російський дипломат намагався переконати учасників колоквіуму у винуватості Сущенка
У Нацасамблеї Франції російський дипломат намагався переконати учасників колоквіуму у винуватості Сущенка
На колоквіумі в Національній Асамблеі Франціі на тему «Маніпуляції з інформацією в міжнародній політиці: украінський приклад» обговорювали незаконне ув’язнення та звільнення українського журналіста Романа Сущенка

Про це повідомляє «Укрінформ» з посиланням на українського активіста Ігоря Решетняка.

«Ми заходом задоволені. Нашою ціллю було показати, що ідеї та методи в сфері боротьби з пропагандою, розроблені в Україні, можуть бути використані і в Франції. Згадали й про українського журналіста Романа Сущенка, який довгий час працював кореспондентом у Парижі», – повідомив Решетняк.

За його словами, представник посольства РФ намагався озвучити кремлівське бачення ситуації.

«Він почав розповідати що Сущенко шпигун, але йому вказали на те що це не захід для поширення російської пропаганди і попросили задати питання в рамках теми коллоквіуму. Тоді він запитав про справу Бабченка, чи не є вона фейком. На що йому відповіли, що це була спецоперація, аби врятувати життя журналіста», – розповів пан Решетняк.

Під час виступу очільник українського посольства у Франції Олег Шамшур вказав, що головною метою інформаційної війни в Україні є дестабілізація України аж до ліквідації її державності, сама ж інформаційно-пропагандистська війна Росії проти України має безпрецедентний характер як за своїми змістом, так і за масштабами і спрямованістю.

Нагадаємо, власного кореспондента інформаційного агентства «Укрінформ» у Франції Романа Сущенка затримали 30 вересня 2016 року у Москві, куди він прибув із приватним візитом. Увечері 2 жовтня російські ЗМІ повідомили, що Сущенка тримають у СІЗО «Лефортово» і звинувачують у «шпигунстві». Покарання за ст. 276 КК РФ («Шпигунство») передбачає до 20 років позбавлення волі. 27 березня у Московському міському суді почалися попередні слухання у справі Романа Сущенка. Журналіст провину не визнав у повному обсязі.

Громадський захисник журналіста Марк Фейгін заявив, що вирок Сущенку може оскаржуватись півроку.

МЗС України висловив протест Росії у зв'язку з незаконним вироком Романові Сущенку і вимагає його звільнення. 

Представник ОБСЄ зі свободи ЗМІ Арлем Дезір висловив жаль у зв'язку з тим, що українського журналіста Романа Сущенка в Росії засудили до 12 років позбавлення волі, та закликав звільнити його.

Комітет захисту журналістів (CPJ) вважає, що сторона обвинувачення не надала достатньо доказів у справі українського журналіста Романа Сущенка та закликав російську владу негайно його звільнити.

Президент України Петро Порошенко вважає, що «Кремль понесе покарання» за вирок українському журналісту Роману Сущенку.

~insertother~

detector.media