detector.media
27.05.2018 14:43
Гілларі Клінтон заявила, що хотіла б стати керівником Facebook
Гілларі Клінтон заявила, що хотіла б стати керівником Facebook
Клінтон зазначила, що вона хоче бути відповідальною за соціальний медіа-гігант через величезну силу, яку він має над світовим потоком інформації.

Американський політик Гілларі Клінтон, виступаючи 25 травня в Гарвардському університеті перед отриманням нагороди, відповіла на кілька питань модератора заходу - генерального прокурора штату Масачусетс Маури Хейлі. Про це повідомляє The Washington Post.

Модератор, зокрема, запитала, яку компанію гіпотетично хотіла б очолити Клінтон. На що колишній кандидат у президенти США відповіла, що з радістю би стала керівником Facebook, назвавши його «найбільшою новинною платформою в світі».

«Це найбільша новинна платформа у світі. Ми можемо слухати геніальних, досвідчених письменників, таких як Девід Ігнатіус, і намагатися бути в курсі новин», - сказала вона.

Клінтон додала, що зараз більшість людей у США дізнаються новини з Facebook.

Вона також прокоментувала скандал з витоком особистої інформації мільйонів користувачів соцмережі. На думку Клінтон, це «несподівані наслідки їхньої бізнес-моделі».

«Я сподіваюся, що вони зрозуміли це правильно, тому що для нашої демократії дійсно важливо, щоб люди отримували точну інформацію, на основі якої приймаються рішення», - сказала вона.

Нагадаємо, у березні 2018 року британські та американські ЗМІ опублікували розслідування, згідно з якими британська компанія з політичного консалтингу Cambridge Analityca незаконно отримала дані мільйонів профілів користувачів Facebook. Повідомлялося, що компанія замовила їх у творця додатку This Is Your Digital Life – вченого Кембриджського та Санкт-Петербурзького університетів Олександра Когана. Зібрана інформація могла використовуватися для показу користувачам персоналізованої політичної реклами, зокрема й під час виборів президента США у 2016 році. 

Спочатку йшлося про дані 50 мільйонів юзерів, проте пізніше Facebook повідомила, що насправді їх було до 87 мільйонів. Cambridge Analytica ж заявляє, що в її контракті з компанією Олександра Когана йшлося про дані 30 мільйонів профілів.

Згодом стало відомо, що Cambridge Analytica отримала дані 2,7 млн користувачів Facebook з ЄС.

Після викриття кілька країн розпочали розслідування, чи постраждали дані їхніх громадян, а влада СШАВеликої БританіїНімеччини та інших держав закликали керівника Facebook Марка Цукерберга надати пояснення. Італійська прокуратура почала розслідування, чи зачепив витік даних Facebook до Cambridge Analityca італійських громадян та чи були спроби здійснити вплив на вибори в країні. 

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY