detector.media
01.05.2018 15:12
Парламент Грузії закликали перейнятися долею викраденого азербайджанського журналіста, лауреата премії імені Шеремета
Парламент Грузії закликали перейнятися долею викраденого азербайджанського журналіста, лауреата премії імені Шеремета
Омбудсмен Грузії Ніно Ломджарія закликала грузинський парламент створити комісію для розслідування обставин викрадення азербайджанського журналіста Афгана Мухтарли.

Про це повідомляє Hromadske.ua з посиланням на «Кавказский узел».

Правозахисниця наголосила, що це «питання престижу країни».

Раніше, 23 лютого, більшість депутатів парламенту Грузії проголосували проти ініціативи опозиції щодо створення парламентської комісії для розслідування викрадення Афґана Мухтарли.

На засіданні комітету з прав людини і громадянської інтеграції Ніно Ломджарія заявила, що слідство не прояснило, за яких обставин був викрадений Афган Мухтарли, і які структури могли брати участь в цьому з грузинської сторони.

Нагадаємо, Афґан Мухтарли і його дружина Лейла Мустафаєва в 2015 році втекли з Азербайджану до Грузії, оскільки не почувалися у безпеці. У травні 2017 року Мухтарли зник у Тбілісі й наступного дня виявилося, що він перебуває у слідчому ізоляторі в Баку. Йому висунули підозру в незаконному перетині кордону і контрабанді.

Сам журналіст розповів, що його викрали невідомі й привезли його на кордон між Грузією й Азербайджаном. Там йому запхнули в кишеню 10 тисяч євро. Правозахисні організації оцінюють суд над журналістом як спробу придушити свободу слова в країні.

12 січня суд засудив його до шести років позбавлення волі за звинуваченням в незаконному перетині кордону, контрабанді та опорі представникові влади. Сам Мухтарли не визнав провину.

У ПАРЄ закликали Азербайджан звільнити викраденого журналіста Мухтарли. Європейський суд з прав людини присвоїв справі Афгану Мухтарли пріоритетний статус.

26 жовтня викрадений у Грузії азербайджанський журналіст Мухтарли отримав премію імені Шеремета.

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY