detector.media
24.04.2018 16:54
Дозволи на в’їзд до Криму за три роки отримали 106 іноземних журналістів – ДМС
Дозволи на в’їзд до Криму за три роки отримали 106 іноземних журналістів – ДМС
Із 2015 року по перший квартал 2018 року спеціальні дозволи на в'їзд до Криму отримали 106 іноземних журналістів

Про це йдеться у відповіді Державної міграційної служби України на запит Центру інформації про права людини.

Згідно з інформацією відомства, у 2015 було видано 8 таких дозволів, у 2016 – 28, у 2017 – 47, а в першому кварталі 2018 року видано вже 23 дозволи. Дозволи видавались у всіх випадках звернень без винятку.

Найбільше дозволів отримали журналісти з Російської Федерації (27), Великої Британії (12), Німеччини (10) та Польщі (9). Також за дозволами звернулись по 8 журналістів з Білорусі та Японії.

Від одного до семи дозволів отримували журналісти з США, Австрії, Естонії, Ізраїлю, Ірландії, Іспанії, Литви, Латвії, Чехії, Нідерландів, Франції та Швеції.

Отримання дозволу на в’їзд до Криму для іноземців визначено Порядком в'їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї, затвердженим постановою Кабміну №367 у червні 2015 року. Згідно з цим порядком, до Криму іноземці мають потрапляти лише через українські пункти пропуску, а дозвіл на це видає Державна міграційна служба (ДМС). Для отримання спеціального дозволу іноземні журналісти також повинні отримати лист-погодження від Міністерства інформаційної політики.

Раніше правозахисники закликали до спрощення процедури отримання дозволів на в’їзд до Криму для іноземних адвокатів, правозахисників, журналістів і представників моніторингових місій.

За словами голови правління Центру інформації про права людини Тетяни Печончик, чинна процедура не дає можливості подавати звернення про отримання спеціального дозволу для в’їзду до Криму з-за кордону, через дипломатичні представництва України, відсутня можливість для іноземців подавати документи іншою мовою, крім української, а також отримувати багаторазові дозволи для в’їзду до Криму.

Спрощення порядку доступу іноземних правозахисників та журналістів також є однією з рекомендацій, які Україна ухвалила у березні 2018 року в рамках Універсального періодичного огляду Організації Об'єднаних Націй.

Як повідомляв «Детектор медіа», рік тому перший заступник міністра інформаційної політики України Еміне Джапарова розповідала, що з 16 вересня 2015 року Міністерство інформаційної політики погодило в’їзд в Крим біля 70-ти іноземних журналістів, серед яких редакції BBC, Daily Telegraph, The Guardian, Times, Bild, Washington Post, Associated Press.

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY