detector.media
06.03.2018 12:01
Amnesty International закликала оцінити пропорційність застосування сили до демонстрантів та журналістів біля парламенту 3 березня
Amnesty International закликала оцінити пропорційність застосування сили до демонстрантів та журналістів біля парламенту 3 березня
Організація Amnesty International закликає владу України провести швидке й неупереджене розслідування подій під час демонтажу наметового містечка біля Верховної Ради вранці 3 березня 2018 року, коли було застосовано силу до мирних демонстрантів і журналістів.

Про це повідомляється на сайті Amnesty International в Україні.

Amnesty International закликала «оцінити пропорційність використання сили щодо озброєних демонстрантів та розслідувати повідомлення про надмірне, невибіркове та довільне використання сили проти мирних демонстрантів та журналістів працівниками Національної поліції та Національної гвардії».

Організація нагадала, що під час проведення слідчих дій 3 березня у наметовому містечку під Верховною Радою виникли сутички між працівниками поліції та протестувальниками. Було затримано понад 100 людей, щонайменше 19 осіб внаслідок дій поліції дістали травми голови.

«Будь-яке застосування сили до мирних демонстрантів і журналістів, а також непропорційне застосування сили проти озброєних демонстрантів неприпустиме», - зазначено в зверненні.

У Amnesty International наголосили, що кілька журналістів поскаржилися на перешкоджання їхній професійній діяльності та застосування сили проти них.

«Закликаємо керівництво держави невідкладно відреагувати на ситуацію», - підкреслюється в заяві.

Як повідомляв «Детектор медіа», 3 березня під стінами Верховної Ради відбулися сутички між правоохоронцями та мітингувальниками. Під час висвітлювання цих подій кореспонденту «Радіо Свобода» Сергію Нужненку розпилили в обличчя газ із балончика. За словами журналіста, це зробив правоохоронець, який підійшов до нього зі спини, коли кореспондент знімав активістів і тримав перед собою журналістське посвідчення. Журналісту діагностували хімічний опік. У понеділок, 5 березня, Сергій Нужненко повідомив «Детектору медіа», що він удома та почувається краще.

Також про застосування сили до себе з боку правоохоронців заявили у Facebook журналіст «Громадського» Богдан Кутєпов та «Інсайдера» Влад Красінський. Зокрема, Кутєпов повідомив, що один з правоохоронців штовхнув його ногою та нецензурно сказав відійти.

Натомість журналіст Reuters Сергій Каразій у Facebook, навпаки, відзначив адекватну поведінку правоохоронців під час силових дій.

Речник МВС Артем Шевченко у коментарі «Детектору медіа» закликав журналістів, які вважають, що їхні права порушено, писати заяви до поліції та прокуратури.

Прокуратурою міста Києва розпочато кримінальне провадження за фактом можливого умисного перешкоджання працівником поліції професійній діяльності журналіста.

3 березня начальник Головного управління Національної поліції у місті Києві Андрій Крищенко заявив, що відбудеться ретельна перевірка інформації про перешкоджання роботі журналістів.

Поліцейський, який застосував газ проти журналіста Сергія Нужненка під час розгону наметового містечка біля Верховної Ради 3 березня, тимчасово не братиме участі в масових акціях, повідомив начальник управління патрульної поліції міста Києва Юрій Зозуля.

Фото: Еспресо.TV

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY