detector.media
29.01.2003 12:07
Професія журналіста перестала бути престижною в УкраїніУНІАН
Професія журналіста перестала бути престижною в Україні, оскільки негативні тенденції у ЗМІ призвели до зміни самої суті поняття журналіста, як людини, яка надає суспільству інформацію. Таку думку висловив 28січня під час "круглого столу" з проблем політичної цензури в Україні голова комітету "Рівність можливостей", викладач Інституту журналістики Олександр ЧЕКМИШЕВ.

Як передає кореспондент УНІАН, на його переконання, "для широкого загалу зараз професія журналіст, слово "журналіст" звучить в образливому контексті". О.ЧЕКМИШЕВ вважає, що в сучасній Україні громадяни ставляться до журналістів "як до чогось достатньо мерзенного". Громадяни "роблять свої висновки з матеріалів ЗМІ і ці висновки дедалі більше віддаляють людей від влади, людей від журналістів і людей від тих, хто керує журналістами", зазначає голова комітету "Рівність можливостей".

Торкаючись проблем взаємовідносин між керівником ЗМІ та журналістом-початківцем, випускником вузу, О.ЧЕКМИШЕВ підкреслив, що керівник, який "ламає цю молоду людину через коліно", принаймні мусить мати відповідальність і говорити цій людині, з яких реальних причин це робиться.

Також О.ЧЕКМИШЕВ звернув увагу на абсурдність ситуації, коли для багатьох власників та керівників українських ЗМІ отримання прибутків не є головним завданням. Він зазначив: "Для нормального власника головним завдання діяльності є отримання прибутків. Для багатьох власників це завдання зараз не є настільки актуальним". Водночас, він нагадав, що зараз керівники телеканалів лобіюють питання лібералізації рекламного ринку, зокрема, стосовно реклами тютюну, алкоголю. Але, на думку О.ЧЕКМИШЕВА, "абсурдність цієї ситуації полягає в тому, що керівники каналів, абсолютно свідомо виконуючи замовні функції, фактично, ліквідувавши професію журналіста, хочуть заробляти ще й на таких речах, які несуть певну шкоду для суспільства".

Говорячи про проблеми взаємовідносин влади і суспільства, він висловив переконання, що влада втратила почуття самозбереження, оскільки за останній досить тривалий період вона не продемонструвала жодного кроку, щоб "сподобатись людям". Таким чином, влада цілеспрямовано демонструє свою неефективність у всіх сферах своєї діяльності, вважає О.ЧЕКМИШЕВ.

"Влада, яка не має зворотнього зв'язку, влада, яка втрачає почуття реальності і навіть почуття самозбереження в силу глобальності рішень, які вона може приймати, є небезпечною", - стверджує О.ЧЕКМИШЕВ.
detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY