Керівник інтернет-видання «Україна кримінальна» Олег Єльцов вважає, що рекомендації Миколи Томенка профанують ідею боротьби за свободу словаУНІАН
Керівник інтернет-видання «Україна кримінальна» Олег ЄЛЬЦОВ вважає, що рекомендації, які роздав інтернетівцям голова парламентського Комітету з питань свободи слова та інформації Микола ТОМЕНКО, профанують саму ідею боротьби за свободу слова.
У статті «Багато слів про свободу слова», розміщеній на сайте www.cripo.com.ua, керівник інтернет-видання, зокрема, говорить, що «Комітет ВР, який відповідає «за свободу слова», очолюваний відчайдушним захисником цієї свободи нардепом Миколою ТОМЕНКОМ, видав детальну інструкцію для інтернет-журналістів. Це стало «нашою відповіддю Чемберлену», в значенні - генеральному прокурору Святославу ПІСКУНУ та його відомству, що видали циркуляр, який визначає, як потрібно акредитуватися на прес-конференції Генпрокуратури. Вірніше сказати – циркуляр про те, чому вільні журналісти, в тому числі з інтернет-видань, в Генпрокуратуру більше не потраплять. Уважно прочитав просторові рекомендації М.ТОМЕНКА і не знайшов для себе ну зовсім нічого корисного. Для себе вирішив однозначно: порадам «головного по свободі слова» слідувати не буду».
О.ЄЛЬЦОВ повідомляє, що «Генпрокуратура також перервала всілякі контакти з сайтом «Україна кримінальна». За його словами, «буду відвертий: розрив наших зі Святославом Михайловичем (ПІСКУНОМ) відносин став для мене неприємною несподіванкою. І все ж, будучи керівником сайта і його основною «бойовою одиницею», я не поспішаю вимагати від прокуратури акредитувати мене на прес-конференціях. Бо визнаю: формально прокуратура права». Як підкреслює керівник інтернет-видання, «дивує те, що пан М.ТОМЕНКО не може або не хоче цього зрозуміти і профанує саму ідею боротьби за свободу слова»
На його думку, «так, власне, боротися не обов'язково, а ось працювати треба. Але виходить все навпаки. Що-небудь обговорити, з плакатами прогулятися, вимоги висунути, поради роздавати – це запросто. Просто якась країна рад виходить. А як щось практичне здійснити, закон доречний прийняти, щоб поради виконувати зручніше було - з цим складніше…» О.ЄЛЬЦОВ стверджує, що «Комітет (далі будемо асоціювати його з прізвищем М.ТОМЕНКА) визнає, що інтернет-видання юридично не є засобом масової інформації».
Він вважає, що «раз так, ви як законотворці повинні передусім працювати над тим, щоб їх такими визнавав закон, а їх діяльність регулювалася нормативно-правовими актами (визнаю, що це питання спірне), які вам саме й потрібно розробляти і «просувати» у ВР».
На його думку, «ось тоді не доведеться нічого доводити С.ПІСКУНУ та іншим чиновникам, і вони вимушені будуть змиритися з існуванням в правовому полі інтернет-ЗМІ. Хоча, за великим рахунком, навіть у цій частині М.ТОМЕНКО лукавить. Адже не може він не знати, що частина інформаційних сайтів чудово почувають себе в якості ЗМІ, зареєструвавшись під різним соусом на зразок інформагентств. Питання в іншому: хтось не хоче реєструватися. Зокрема, власник сайту «Україна кримінальна» і автор цих рядків. А робити цього не хочу принципово, бо у влади з'явиться додатковий важіль «впливу».
За його словами, «при цьому піддаю себе ризику бути неакредитованим у Генпрокуратурі. І не в ній одній. Але тоді я втрачаю право висувати якісь вимоги»
Він підкреслює, що, «правда, можу зажадати від пана М.ТОМЕНКА - народ Вас уповноважив дотримуватися свободи слова, так робіть це на високому професійному рівні – створіть таку законодавчу базу, щоб жоден піскун не знайшов у ній лазівки, щоб відмовити мені в наданні інформації. Керівник інтернет-видання «Україна кримінальна» стверджує, що на практиці даються абсолютно нереальні рекомендації, які не тільки не допомагають і профанують саму ідею свободи слова, а дають держчиновникам додаткові важелі для боротьби з неугодними журналістами.