detector.media
04.12.2017 11:37
У Криму хочуть брати з американських журналістів розписки-обіцянки «написати і показати правду»
У Криму хочуть брати з американських журналістів розписки-обіцянки «написати і показати правду»
Автора ідеї не бентежить, що американські ЗМІ поки що не зверталися до кримського парламенту за акредитацією.

Віце-спікер «парламенту» анексованого Росією Криму Юхим Фікс запропонував брати з американських журналістів, які захочуть відвідати Крим, розписку в тому, що після повернення на батьківщину вони «напишуть і покажуть правду про процеси, які відбуваються на півострові».

Про це повідомляє Крим.Реалії з посиланням на «РИА Крым». 

«Ми відкриті, якщо американські ЗМІ захочуть приїхати до Криму. Ми їх поведемо по всіх місцях, щоб вони побачили, як кримчани щасливо живуть, але візьмемо у них розписку про те, що вони напишуть тільки правду про Крим», – цитує агентство заяву Юхима Фікса.

Водночас він повідомив, що американські ЗМІ не зверталися до кримського парламенту за акредитацією, але, мовляв, «якщо така ініціатива виникне, парламент Криму діятиме в рамках загальноросійських рішень».

Нагадаємо, 13 листопада російський телеканал мовлення за кордон RT, фінансований російською владою, зареєструвався у США як іноземний агент. У Москві заявили про «тиск» на російські ЗМІ у США і пообіцяли «симетричну відповідь».

15 листопада російська Держдума схвалила поправки до закону «Про засоби масової інформації», згідно з якими окремі медіа можуть бути визнані іноземними агентами Міністерством юстиції Росії. 25 листопада президент РФ Путін підписав закон, що дозволяє прирівнювати до іноземних агентів зарубіжні ЗМІ.

Після того, як видання отримає статус іноземного агента, воно буде зобов’язане кожен квартал подавати звіт до російського Мін'юсту про свою діяльність, а також про отримання та витрати грошей. Віце-спікер Думи Петро Толстой заявив перед голосуванням, що ці поправки є відповідною мірою для США, оскільки влада країни зажадала, аби російський канал RT отримав статус іноземного агента у Штатах.

Міністерство юстиції Росії надіслало кільком проектам Радіо Свобода повідомлення про можливі обмеження в їхній роботі, не уточнивши, якими саме вони можуть бути. Попередження також отримали «Голос Америки», CNN і німецький міжнародний мовник Deutsche Welle.

29 листопада Галерея кореспондентів радіо і телебачення, що здійснює нагляд за доступом ЗМІ в Конгрес США, повідомила RT про позбавлення акредитації при законодавчому органі США.

1 грудня стало відомо, що Держдума Росії ухвалить постанову про заборону відвідувати нижню палату російського парламенту журналістам всіх американських ЗМІ.

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY