detector.media
23.11.2017 14:43
Журналісти продовжують розплачуватися за прорив Міхеїлом Саакашвілі кордону
Журналісти продовжують розплачуватися за прорив Міхеїлом Саакашвілі кордону
На Львівщині суди все ще накладають штрафи за адміністративні правопорушення на працівників засобів масової інформації, які 10 вересня висвітлювали перехід державного кордону України колишнім президентом Грузії Міхеілом Саакашвілі.

Про це повідомляє «Главком» з посиланням на Єдиний державний реєстр судових рішень.

Зокрема 31 жовтня суддя Мостиського районного суду Львівської області Юрій Білоус оштрафував кореспондента Київського представництва ВВС Святослава Хоменка і оператора Київського представництва ВВС Олександра Шпигунова на 3,4 тис. грн кожного. Їх звинуватили у  вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 204-1 КУпАП («Незаконне перетинання або спроба незаконного перетинання державного кордону України»).

Суддя не взяв до уваги аргументи журналістів, які пояснювали, що перетнули держкордон України на пункті пропуску «Шегині» в умовах крайньої необхідності з метою захисту життя та здоров’я та під час виконання службових обов’язків.

У середині листопада Апеляційний суд Львівської області залишив без задоволення апеляційні скарги команди ТОВ «Новини-24 години» (продюсера Олексія Худенцова і журналістки Ангеліни  Пичик). Це означає, що рішення судів першої інстанції про накладання штрафів у розмірі 3,4 тис. грн залишилися без змін і набули чинності.

Як повідомляв «Детектор медіа», 6 листопада районні суди Львівської області виголосили низку рішень у справах про адміністративне правопорушення щодо грузинських та українських журналістів та американських режисерів, які 10 вересня разом із екс-президентом Грузії Міхеїлом Саакашвілі прорвались через пункт пропуску «Шегині» у Львівській області.

Серед правопорушників зокрема журналістка видання «Страна.UA» Світлана Крюкова, журналістка ТОВ «Новини-24 години» Ангеліна Пичик, продюсер ТОВ «Новини-24 години» Олексій Худенцов, оператор ТОВ «Новини-24 години» Марко Гаврилов, двоє журналістів телекомпанії «Руставі-2» (Грузія) Тома Чагелішвілі і Тамар Багашвілі, двоє відеоператорів телекомпанії «Руставі-2» Гіоргі Чіквіладзе і Датун Майсурадзе, продюсер документальних фільмів телекомпанії «Руставі-2» Гіоргі Чадунелі та американські режисери Браян Джеймс Ендрю і Клементс Марлей Даніелле.

Кожен з них мусив сплатити за незаконний перетин держкордону по 3,4 тис. грн.

Нагадаємо, 10 жовтня до редакції «Громадського» у Києві прийшли слідчі Головного управління Нацполіції у Львівській області, які вимагали надати їм доступ до матеріалів, пов’язаних із подіями 10 вересня на пункті пропуску на українсько-польському кордоні «Шегині».

Раніше, 12 вересня, редактор чернівецького порталу «Букінфо» Сергій Зарайський повідомив про те, що йому намагалися вручити копії повісток на допити до Головного управління Національної поліції Львівщини. Виклик Сергій Зарайський пов’язав із тим, що 10 вересня він висвітлював приїзд в Україну Міхеїла Саакашвілі.

Того ж дня на допит до Головного управління Нацполіції у Львівській області у справі про приїзд 10 вересня до України Михайла Саакашвілі викликали ще одного чернівецького журналіста – головного редактора газети «Час» Петра Кобевка.

Фото: Антикор

 

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY