detector.media
Мар'яна Закусило
«Детектор медіа»
07.11.2017 13:43
Рада внесла зміни до Податкового та Митного кодексів щодо держпідтримки кіно та відправила на повторне друге читання зміни до Бюджетного кодексу
Рада внесла зміни до Податкового та Митного кодексів щодо держпідтримки кіно та відправила на повторне друге читання зміни до Бюджетного кодексу
7 листопада Верховна Рада ухвалила два закони про зміни до Податкового та Митного кодексів щодо державної підтримки кінематографії, а також відправила на повторне друге читання законопроект про зміни до Бюджетного кодексу щодо державної підтримки кінематографії.

Законопроекти № 3238-д «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо державної підтримки кінематографії в Україні» і № 3239-д «Про внесення змін до Митного кодексу України щодо державної підтримки кінематографії в Україні» ухвалені як закони 228-ма голосами народних депутатів. Законопроект № 3240 «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо державної підтримки кінематографії в Україні» відправлений на повторне друге читання теж 228-ма голосами.

Законопроект № 3238-д про зміни до Податкового кодексу передбачає запровадження п’ятирічних податкових пільг при виробництві, дистрибуції та демонстрації фільмів, а також запровадження системи рібейтів – повернення частини кваліфікованих витрат відповідно до закону «Про державну підтримку кінематографії в Україні».

З першої спроби законопроект набрав 221 голос, з другої спроби – 228 голосів. Агітуючи голосувати за законопроект, голова Верховної Ради Андрій Парубій закликав депутатів підтримати українське кіно та нагадав, що цього року вийшла небачена раніше кількість українських фільмів. «Хто не ходив у кіно і не дивився Сторожову заставу – підіть подивіться!», – сказав спікер парламенту.

Під час розгляду законопроекту депутати провалили поправки №8 і №9, підтримані профільним комітетом, які передбачали надання податкових пільг виключно щодо національних фільмів та непоширення пільг на іноземні фільми. Тобто ухвалена депутатами редакція закону передбачає, як і в першому читанні, податкові пільги як щодо національних фільмів, так і іноземних фільмів, дубльованих/озвучених державною мовою.

Законопроект № 3238-д передбачає:

Законопроект № 3239-д про зміни до Митного кодексу з першої спроби набрав 220 голосів, з другої спроби – 228 голосів.

Законопроект № 3239-д передбачає:

Авторами обох законопроектів є група народних депутатів, серед яких – Ніна Южаніна, Олена Кондратюк, Ірина Подоляк, Микола Княжицький, Ольга Червакова та інші.

Голова Комітету з питань податкової та митної політики Ніна Южаніна пояснила, що норми цих законів почнуть діяти після приведення у відповідність нормативно-правових актів Кабінету Міністрів, на що уряду дається три місяці. «Тобто норми будуть дієвими, у кращому випадку, із січня 2018 року», – наголосила пані Южаніна.

Законопроект № 3240 про зміни до Бюджетного кодексу передбачає закріпити в Бюджетному кодексі захищені статті державного бюджету, що стосуються державної підтримки кінематографії. Але Комітет з питань бюджету запропонував відправити законопроект на повторне друге читання, оскільки його норми потрібно узгодити з нормами ухваленого навесні закону «Про державну підтримку кінематографії в Україні».

Верховна Рада в кілька спроб голосувала за пропозицію комітету, і в результаті 228-ма голосами відправила законопроект № 3240 на повторне друге читання.

Авторами законопроекту є група народних депутатів, серед яких – Олена Кондратюк, Ольга Червакова та інші.

Нагадаємо, 23 березня Верховна Рада ухвалила закон «Про державну підтримку кінематографії в Україні» з пропозиціями Президента. Як відомо, цей закон був уперше прийнятий у вересні 2016 року, однак Президент повернув його в Раду з пропозиціями, які здебільшого стосувалися наповнення Державного фонду підтримки кінематографії. У першому варіанті пропонувалося наповнювати його за рахунок держбюджету (0,2% від видатків), продажу прав інтелектуальної власності і лотерей. В остаточному варіанті джерелами Фонду будуть тільки кошти, отримані від Українського культурного фонду, який виконує спеціальні функції щодо сприяння національно-культурному розвитку України, і кошти державного бюджету.

Щоб Закон «Про державну підтримку кінематографії в Україні» запрацював, потрібно розробити й ухвалити 27 нових нормативно-правових актів, а ще в 19 нормативно-правових актів внести зміни. У тому числі необхідно ухвалити зміни до трьох кодексів – Податкового, Митного та Бюджетного. 29 березня Верховна Рада прийняла в першому читанні за основу законопроект про внесення змін до Бюджетного кодексу, а 22 червня – законопроекти про внесення змін до Податкового та Митного кодексів щодо державної підтримки кінематографії в Україні.

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY